Konečně jste se dostali do pořadníku na nové hřiště u školy. A co víc? Konečně jej máte už postavené. Jak nádherně se vyjímá na prostranství školního pozemku!

Ale co to?
Hned druhý den jste museli vyhánět nezvané hosty, kteří přelezli plot! A to ještě ani nenastala tma. Co se děje teprve tehdy, když školu opustíte, a školní pozemek zeje prázdnotou, ale hlavně je potmě! Raději snad ani nedomyslet!

lampa na ulici

Chcete přece nějakým způsobem ochránit nové školní hřiště, které nestálo málo peněz, je to tak? Proč byste měli ponechat náhodě jeho budoucnost? Buď přežije nápor vandalů, nebo se mu vandalové vyhnou. Ach jo, ty děti si neumí ničeho vážit, viďte! Ale přece nebudete hlídkovat za temné noci, abyste v případě nouze nejvyšší volali policii, že Vám někdo ničí tak krásné hřiště!

Zkuste popřemýšlet o tom, co by takové vandaly odradilo!
Nebylo by dobré nasadit kvalitní osvětlení, jako je např. sodíková výbojka 250w? Málokdo by se odvážil drancovat majetek školy pod dokonalým světlem! Kdo by chtěl být perfektně viděn při nepravostech, které páchá? Vandalové jsou jen výrostci, kteří nemají úctu ani sami k sobě, ale hlavně jsou svým způsobem strašpytlové, kteří machrují jen tehdy, když na ně není vidět.

Možná by se Vám povedlo sodíkovými výbojkami 250w odradit spoustu výrostků, kteří si brousili zuby právě na Vaše nové školní hřiště. Dokonalé osvětlení by jim vytřelo zrak. S tím by asi nepočítali.

zelené hřiště

Smutné bude, že si najdou jiné prostranství, které kvalitním osvětlením sodíkovými výbojkami 250w osvětleno není. Ale to už je věcí jiných majitelů. Vám se podaří zachránit hřiště pro výuku Vašich žáků. Protože si umíte poradit.

Proto příliš dlouho neváhejte, abyste mnoho nocí nemuseli bdít jen proto, že budete místo spánku přemýšlet o tom, jak to na školním hřišti bude vypadat ráno. Zajistěte kvalitní osvětlení nového školního hřiště a večer se oddejte zaslouženému spánku!