Nesnadným posláním žen je plodit a vychovávat děti, udržet pomyslný oheň v rodinném krbu a mimo jiné starat se o klid, pohodu, bezpečí a útulné zázemí. Týká se to i zařizování interiéru. Bezpečně poznáte rozdíl mezi staromládeneckým bytem a mezi tím, kde žijí lidé v partnerském svazku muže a ženy.
tulipány ve váze

Textilie

Bez bytového textilu si svůj domov nedokážeme vůbec představit. Bez něho by byl jak nezabydlená ratejna, neútulný strohý prostor, neosobní a chladný. Právě pro dojem útulnosti, bezpečí, pohodlí a krásy naše milované ženy a dívky nakupují nebo vyrábí vlastníma rukama různé polštářky, přehozy, závěsy. Mohou se přitom inspirovat ze světa Internetu, některé výtvarnice však mají dostatek vlastní invence.
citronovník u lampičky

Dekorační nábytek

Malé kusy nábytku mohou být účelové, praktické, a zároveň dekorativní. Místnosti by měly být vzdušné, ale zároveň ne příliš neosobní, jakmile totiž prostor osadíme dominantní postelí, válendou, sedací soupravou, konferenčním stolkem, skříní s posuvnými dveřmi, zjistíme, že nám tu něco schází. Třeba malý stolek na časopisy a květináč, nebo malá šikovná skříňka na odkládání drobností. Nemá zkrátka smysl vytvořit z obývacího pokoje nebo pracovny prázdný taneční sál, nebo naopak těsné skladiště.

Světla

Starší generace jistě dobře pamatuje příbytky jejich babiček a prababiček, kdy se v místnosti svítilo pouze jedním centrálním lustrem, pokud možno navíc zavěšeným na tyči, a výrazně dominujícím celému prostoru. S něčím takovým se leckde ještě setkáte, ale přece jen se už i tam mění tvarové dispozice svítidel z lustrů na bodová světla. Současným hitem jsou LED diody v různých podobách – lampiček, pásků, panelů, s bílým i barevným světlem. Na škodu není ani stmívací funkce pro navození intimní atmosféry.
kytička v květináči

Květiny

Bez květinové výzdoby by byl byt mrtvý. Obrazně, i doslova. Dokonce i muži vyžadují umístit do interiéru tyto živé bytosti. Také náležitě ocení, jestliže se žena o ně patřičně stará. Pokud tedy nejsme zrovna vášniví sběratelé kaktusů, co jich mají doma přes tři sta exemplářů rozmístěných všude možně, tak bychom dekorativními kousky měli interiér vyzdobit . Co říkáte na takový citroník, fíkus benjamín, bonsaje, ibišek, datlovou palmu, monsteru, filodendron?

Koberce

Současné trendy vyznávají dva druhy typizace podlahy. Buď plovoucí podlahu, moderní krytinu z PVC, nebo dřevěné panely či palubky, a to vše doplněné centrálním výrazným koberečkem, anebo klasický koberec od stěny ke stěně. Nechte však výběr toho pravého koberce na ženách. Jsou citlivější, mívají lepší vkus, ostatně, to už jsme si mohli přece povšimnout, jak vkusně se oblékají.