Rubrika: Domácnost

Mobilní dům jako klasické bydlení

Mobilní dům jako klasické bydlení

Mobilní domy jsou velkým trendem několika posledních let. Velice rychle se vyšvihly a nyní představují skvělou alternativu v bydlení. Bylo to zřejmě přesně to, co mnozí lidé hledali a díky mobilním domům se jim mohlo splnit přání a oni teď žijí v těchto domech jako v klasických zděných. Nevidí v tom žádný rozdíl, mají hezký malý domeček s nízkými měsíčními náklady, takže s tím jsou velice spokojení, navíc mají ve svém domečku všechno, co potřebují. Pokud nepotřebujete palác a postačí Vám menší bydlení, tak je to naprosto vyhovující, protože zde stejně nakonec máte všechno, co potřebujete, například moderně vybavenou kuchyni, obývací pokoj s televizí a sedací soupravou, ložnici se skříněmi a například ještě další pokoj pro děti nebo jen tak, záleží na tom, jak velký objekt si chcete pořídit, jestli máte děti, jestli si pořizujete objekt jenom dočasně, nebo v něm chcete bydlet na trvalo, jestli jste pár nebo mladí novomanželé, jestli máte dítě nebo více dětí či jestli si dům pořizujete například na stáří. Podle toho může být samozřejmě uzpůsobený a bude splňovat Vaše představy.

žena si čt

Navíc díky takovému objektu máte vlastní bydlení a to Vám už nikdo nevezme. Soukromí na vlastním pozemku, kolem kousek zeleně, můžete si užívat relaxaci a odpočinek nebo naopak udělat si nějakou zahrádku kolem domečku a tak podobně. Možností je rozhodně na výběr.

Právě to všechno poskytují celoroční mobilní domy https://www.lavarohouse.cz/.

Cedulka na stěně

Můžete v nich totiž bydlet po celý rok stejně tak, jako v klasickém zděném domě nebo dřevostavbě. Dokonce i mobilní domy se totiž mohou stavět jako dřevostavby, ale vraťme se k tomu, že jsou to celoroční typy, takže je dokonce můžete nechat zkolaudovat a získat číslo popisné. Pak už opravdu nic nebrání tomu, abyste si podobné bydlení užívali naplno a byli spokojení s tím, že ho máte.

Objekt si můžete vybrat ze skladových zásob nebo si ho můžete pomoct navrhnout. Stačí zadat typ, který byste si představovali vyladit s námi pár detailů, a my už začneme na díle pracovat. Zanedlouho je vše hotovo a my Vám na parcelu přivezeme Váš nový domov.

Rodinný rozpočet

Rodinný rozpočet

Finanční a majetková situace v mnoha českých domácnostech není vůbec růžová. Pokud by se náš statistický úřad zeptal alespoň 1/3, tak by výsledky zjištění, jak se dnes u nás žije, bylo na pováženou.
Možná je na běžných účtech v bankách hodně uložených peněz, ale to se týká jen určité vrstvy lidí, kteří si dokážou, ale především mohou, ze svých příjmů peníze odkládat. Například na investice, na své stáří…
Je pravda, že mnoho domácností, i když mají v současnosti docela slušný příjem, tak stále více utrácí, než aby myslely na zadní vrátka. A často si dovolují pořizovat půjčkami takové věci, na které by si mohli časem postupně sami našetřit a tak se zbytečně nezadlužovat.
šetřící baterie na vodu

Rozumné, zodpovědné ženy-matky, starší i mladší, když postupem času vědí, jaký mají měsíční rozpočet, tak aby ho nepřekročily, snaží se ušetřit.  Hlavně na výdajích v domácnosti. Už jenom tím, že vaří, připravují svačiny a večeře, tak ušetří. Kupovat hotové jídlo nebo polotovary je dost drahé. Hledají způsob, jak ušetřit na základních výdajích – vodě a elektřině.
·         Začít šetřit vodou při sprchování úspornou sprchou,
·         při mytí a umývání nádobí se vyplatí koupit úsporné perlátory do vodních baterií
·         na vaření je ekonomicky výhodná indukční deska.
rodinný rozpočet
Energie v domácnosti se dá ušetřit i tak, že se zbytečně v místnostech nesvítí. A tam, kde je potřeba svítit stále, tak pořídit kvalitní úsporné žárovky. K tomuto přístupu šetření na výdajích se museli mnohé hospodyňky postupně „propracovat“. Snaží se například ušetřit tím, že si nevolají službu na úklid a žehlení, ale zvládají to sami. Hledají po internetu rady, jak uklízet bez chemie a přitom levně. A mnoho z nich ještě navíc si hledá nějakou brigádu (úklid, hlídání dětí apod.), protože každá koruna navíc určitě rodinnému rozpočtu pomůže. 
Žijeme v 21. století, ale ne všechny domácnosti si mohou dovolit ten luxus, že si zavolají úklidovou službu, službu na mytí oken nebo žehlení. Pořízení kvalitních výrobků, které v domácnosti ušetří nemalé finance, tak tyto investice do domácnosti se určitě oplatí, protože se několikanásobně vrátí.

Nenechme se zaskočit stárnutím

Nenechme se zaskočit stárnutím

Nejen v pokročilejším věku je náš jídelníček úzce spjatý s naší fyzickou i duševní kondicí. Proces stárnutí můžeme zpomalit už v mládí, pokud se o sebe budeme dobře starat.

Za velice důležitou složku naší stravy jsou považované bílkoviny. Bílkoviny příjemnou formou načerpáme z libového masa, vajec a mléčných výrobků. Lidé, kteří si nehlídají přísun bílkovin působí staře a unaveně.
kysané zelí na talíři

Téměř zázračně na náš organismus působí kysané zelí. Jednou z nejzásadnějších složek této pochoutky je kyselina mléčná, která při kvašení vzniká a pomáhá s regeneraci našeho organismu hlavně v zimním období. Hotové kysané zelí v obchodech je ovšem o mnoho cenných látek ochuzené, takže si tuto pochoutku z receptářů našich prababiček můžeme jednoduše připravit doma, pokud máme chladnou místnost, kde hotové zelí můžeme uchovávat. Kromě vaření je zelí doporučováno k přímé konzumaci a může nám nahradit nezdravé potraviny, které mlsáme například u televize.

Česnek zpomaluje, a dokonce zastavuje degenerativní procesy v našem těle, a hlavně v čínské medicíně je velice často využívaný. Dělají se z něj nejrůznější „elixíry mládí’’. Jeden jednoduchý recept:

Potřebujeme 2 litry vody, 1 kg cukru, 4 citrony, 4 cibule a 30 stroužků česneku. Do větší skleněné lahve dáme vodu svařenou s cukrem. Do vychladlého nálevu dáme oloupané a pokrájené citrony, cibuli a česnem. Lahev uzavřeme a necháme 21 dní stát. Každý den vše promícháme. Po uplynutí doby obsah přecedíme a slijeme do lahví. Uchováme v chladnu a pijeme 1 malou sklenku denně.
zdravé suroviny v kuchyni

Obranyschopnost organismu nám posílí i petržel (kořen i nať). Tato všední zelenina nám dodává energii a navozuje dobrý psychický stav. Nať má mimořádně velký obsah vitamínu C a pouhé dvě lžičky pokrájené natě nám dají denní potřebnou dávku tohoto vitamínu.

Velice ceněná v čínském léčitelství je i meruňka, ve Středozemí zase vsází na olivový olej. S vráskami  dělá divy zelený čaj, který obsahuje velké množství povzbuzujících látek, vitamínů a minerálů.

Příprava domácnosti na pejska

Příprava domácnosti na pejska

Jak připravit domácnost pro nového mazlíčka, kterého si přivedeme domů. Bude s námi bydlet a stane se součástí naší rodiny. Měl by zde být v bezpečí a neměl by strádat. Měl by mít své místo na odpočinek a své zázemí. Každé štěňátko je neposedné a hravé a vyžaduje hodně pozornosti a vhodné prostředí.
 vhodné prostředí
Než si přivedeme štěňátko domů, musíme nejdřív zařídit pár záležitostí. Musíme pořídit výbavu, aby se štěňátko cítilo dobře. Pořádná výbava nám usnadní první dny se štěňátkem. Mezi pořádnou výbavou by měl být velký a pohodlný pelíšek, kde si bude moci odpočinout. Umístění by mělo být v prvních pár dnech co nejblíže k vaší posteli. Je možné, že pejsek bude strádat a brečet než si zvykne, že u sebe nemá sourozence a matku. Důležité je mít vše pohromadě. Misky s vodou a krmením by měl mít pejsek co nejblíže k plínce na zem. Je dobré v začátcích zůstat aspoň čtrnáct dní doma a vždy, když se probere ho hned dát na podložku nebo jít ven. Venčení by mělo probíhat každé dvě hodiny nebo pokaždé, když se vzbudí. Od majitele by měl pejsek mít na první dny granule a přesné dávkování. Něž pořídíte ty stejné. Nezbytné je taky spousta hraček, aby si mohl hrát a obrušovat si zoubky. Nebude pak kousat do majitelů. Určitě v prvních dnech podlehnete a budete štěně brát na sedačku a do postele.
nový člen
Dejte pod něj deku, může se stát, že se počůrá. Důležitý je obojek a vodítko, aby byl pejsek pod kontrolou, při venčení. Při venčení a vykonání potřeby by měl být pejsek odměněn a proto pořiďte co nejvíce pamlsků. Vhodné pro štěňata jsou například piškoty a měkké dobře poživatelné pamlsky. Poslední věcí je dostatek pytlíků na exkrementy. Domácnost by měla být zabezpečena, aby něco nespadlo nebo to štěně neshodilo. Takto připravená domácnost je vhodná pro příchod nového člena. Nezapomenutelná je velká láska a trpělivost, než se vše mazlíček naučí. Nebojte se prvních dnů, jsou sice složité a možná Vám mazlíček něco rozkouše, počůrá a roztrhá, ale určitě to bude stát za to. Láska, kterou maličký tvor věnuje je ta nejčistší a plně oddaná.
 

 

Zklamání a deziluze

Zklamání a deziluze

Už v minulosti jste potřebovali půjčit rychlé peníze? Už v minulosti jste využili služeb nějaké nebankovní společnosti, protože banka se k vám obrátila zády? A nemáte pocit, že to byla tak http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/dane/danovy-kalendar/2017/jak-spravne-zaplatit-dan-financnimu-urad-19951 trochu vaše vina, že jste lidově řečeno naletěli, že jste podvodníkům dali šanci, jak vydělat na vaši momentální finanční tísni? Ale teď už bude všechno jiné, jste chytřejší, moudřejší, už víte, co znamená nebankovní sektor, a víte, jak se v něm orientovat! A pokud ne, rádi poradíme! Vždy se na začátku ptejte na záruky, ptejte se na garance, chtějte dopodrobna znát podmínky, v případě, že z nějakého důvodu nebude moci splácet.finance pod kontrolouDnes je svět růžový, ale zítra může mít šedivou, či dokonce černou barvu! Je potřeba znát, jak v takovém případě bude nebankovní společnost proti vám postupovat. A nejenom znát, je potřeba to mít napsané ve smlouvě, protože již naši předkové věděli, že co je psáno, to je dáno! Než vůbec cokoli podepíšete, opravdu pečlivě čtěte! To, že vám někdo sdělí, že to tam je určitě napsané, nemusí být pravda! Vše si pečlivě prostudujte a podepisujte pouze věci, kterým opravdu rozumíte! Jen tak se v budoucnu vyhnete problémům, co klienta klidně a bez problémů dostanou až na úplné dno.úvěr na bydlení
Když zkusíte hypotéky bez registru od prověřené nebankovní společnosti, nemůžete udělat chybu! Rychle se domluvíme, nastavíme jasné a transparentní podmínky, získáte nízký úrok, nízké splátky, je to velká výhoda. Každému, kdo momentálně potřeboval finanční výpomoc, se bezpochyby uleví. A ti, co si jen chtěli trochu užít života a nemuset složitě šetřit dlouhé měsíce, budou mít také radost. Špičková nebankovní společnost je tady a na trhu financí se pohybuje dlouhou řadu let! Pohybuje se v nebankovním sektoru a dnes a denně pomáhá problémovým klientům. Ovšem výraz problémový klient, je diskutabilní. Někdy stačí pouze opomenout splátku, opomenout zaplatit složenku a problém je na světě! Nemá, to vůbec nic společného se záměrem a s úmyslným jednáním. Ale vysvětlujte to v bance!

Neustálý nepořádek

Neustálý nepořádek

Snad každá žena zná pocit, že i přes všechnu její snahu, není byt či dům nikdy uklizený, a pokud uklizený je, déle jak dva dny nevydrží. Jsou určité zásady, které když budete dodržovat, bude se vám uklízet daleko lépe a efektivněji.
nepořádek v pokoji
1. Nikdy nic neodkládejte
Pokud jste typický prokrastinátor, je na čase to změnit. Pokud nebudete věci odsouvat a oddalovat, nepořádek se vám nenavrší. Nehledě na to, že zaschlé jídlo na talíři budete umývat dvakrát tak dlouho a s větší námahou.
2. Vysávejte a poté utírejte prach
Ačkoliv se vám to může zdát jako zbytečnost či nesmysl, opak je pravdou. Mohlo by se zdát, že pokud budete utírat prvně prach, pak spadne na zem a vy jej vysavačem jen vysajete a máte hotovo. Nicméně vás asi zklamu. Takový vysavač vám prach hodně rozvíří a ať chcete nebo ne, nasedá všude kolem, proto je dobré, po něm již zmíněný prach utřít.
3. Udělejte si řád
Pokud budete mít takzvaný úklidový řád a bude vám i všem ostatním členům vaší domácnosti naprosto jasné, co se kdy musí udělat, půjde úklid daleko rychleji. Ideálně, pokud mají děti přesně stanovené povinnosti a samy si po sobě uklízejí.
4. Používejte moderní technologie!
Moderní žena se bez nejnovějších a nejmodernějších technologii snad ani neobejde. Taková myčka nádobí nemá snad žádné mínusy. Pohodlně do ní veškeré nádobí naskládáte a už se nemusíte o nic starat. Stejně je tomu s robotickými vysavači. Nejenže, mezi tím než přijdete z práce, máte vysáto, ale dokonce můžete mít umytou i podlahu. Pokud máte vysátou a umytou podlahu a umyté nádobí, máte již půlku úklidu za sebou.
nepořádek na stole
5. Nechte to tak!
Může být v domácnosti milion elektronických pomocníků, ale pokud vás úklid prostě nebaví, nebo jste v domácnosti jediná, kdo uklízí, hoďte to za hlavu. Pokud bydlíte sama, nikoho nepořádek stejně nepohorší. Pokud máte rodinu, mohl by občas uklidit i někdo jiný, nebo ne?