Rubrika: Vztahy

Mezilidské vztahy, které lze dnes považovat za ty nejcennější

Mezilidské vztahy, které lze dnes považovat za ty nejcennější

Vztahy neboli také poměry. Jedním z těch nejsložitějších jsou obzvlášť ty mezilidské. Ty mezi námi lidmi. Mezilidských vztahů je spousta. Mezi ten nejkrásnější, bývá považován vztah milostný, ale i ten rodinný, který je samozřejmě i jedním z nejdůležitějších vztahů vůbec. Jsou ale také vztahy, které jsou v dnešní době velmi cenné. Jedním z takových vztahů, jsou ty přátelské. Tyto vztahy jsou založeny hlavně na velké důvěře, a právě ta byla vytvářena postupem delšího času. Proto má i tento vztah velmi pevné základy, že ani láska, či manželství nebývají tomuto vztahu překážkou. Bývá to obvykle vztah na celý život.

bezvadní kamarádi

Mezi těmito lidmi existuje tak silné pouto, že jsou si vždy ochotni za jakýchkoli okolností a v jakémkoli čase, si navzájem pomoci. Vždy bývají jeden pro druhého velkou oporou. Ví o sobě všechno, dalo by se říct i ta největší tajemství. Tento vztah je pro tyto lidi stejně tak důležitý, jako je jim jejich rodina nebo láska. Lépe řečeno je to jako by měli sourozence, kterého jako takového nemají. Mít takové přátelé, nebo někoho takového je opravdu vzácnost. 

věčné přátelství

Dalším takovým vztahem je také vztah kamarádský. Spousta lidí vlastně ani netuší jaký je mezi tzv. kamarádstvím a přátelstvím rozdíl. Dokonce se najdou i ti, kteří mají za to, že je to jedno a totéž, ale omyl. S kamarády je to trošku jiné. Takoví lidé si neříkají úplně všechno, ale přesto si rozumí a vždy se spolu dobře pobaví. Taktéž je těch kamarádských vztahů mnohem více než těch přátelských. Kamarádské vztahy mívají časový interval mnohem kratší, čili nevzniká zas až tak velké pouto. Rovněž má rodina a manželství před tímto vztahem přednost. Přesto je fajn mít kamarády, se kterými se můžete skvělé odreagovat a kteří vás dokáží přivést na jiné myšlenky.

Tak nebo onak, oba tyto vztahy v dnešní době mít, je k nezaplacení. 

Máte pocit, že si nejste dostatečně blízko?

Máte pocit, že si nejste dostatečně blízko?

Občas můžete narazit na článek o intimitě a přiložený dotazník, ve kterém je možné posoudit blízkost vašeho vztahu na stupnici od 1 do 10. Než dokončíte takový průzkum a dostanete depresi, protože se ukázalo, že váš vztah je jeden velký neúspěch, pamatujte: některé páry jsou šťastné, protože se cítí jako siamská dvojčata, jiné žijí jako dobří kamarádi, a přesto jiným stačí, že jsou někde uprostřed. Neexistuje žádná „správná“ blízkost ani „správná“ vzdálenost vhodná pro všechny páry.
pár se objímá
Odstup od partnera může samozřejmě znamenat červenou vlajku, která naznačuje, že vaše problémy jsou zametány pod koberec nebo že se jeden z lidí rozhodl emočně opustit vztah. Vzdálenost mezi sebou ale neznamená vždy, že váš stav jako pár je nejistý. Pokud máte malé děti, ve večerních hodinách oba jen sníte o tom, že spíte. Někdy je přežití jediným realistickým cílem. V takových okamžicích může být „řešením“ uvědomit si, že to není problém – bez ohledu na to, co říkají rodinní terapeuti.
Je důležité udržovat rovnováhu mezi samostatností a soudržností. Každý z nás má jinou potřebu blízkosti a vzdálenosti. Kromě toho, když se obáváme, že bychom se vzdálili od našeho partnera, automaticky „se za ním honíme“, což problém prohlubuje. Pokud pronásledujete partnera, který se odtahuje, poběží rychleji.
pár se drží za ruce
Závody a úniky jsou přirozené způsoby, jak se vypořádat se stresovými situacemi. Problém nastává pouze tehdy, pokud tento vzorec přetrvává a pronásledovatelé a stíhaní trpí. V takové situaci vyvolává chování jednoho z partnerů reakci a upevňuje chování druhého partnera. Samozřejmě je každý partner v různých situacích jednou sám pronásleduje a jednou je pronásledován. Hledaná osoba se může v manželství cítit nešťastná, ale raději ponechává tento stav spíše, než aby to řešil. Nejlépe pomáhá pronásledovateli vzdát se pronásledování a najít způsob, jak komunikovat s partnerem, který nebude nadále udržovat vzorec „pronásledovaný – unikající“.

Druhá šance

Druhá šance

Lidé se v našem životě neobjevují bezdůvodně. Někdo v něm vydrží nastálo, jiný zmizí tak rychle jak se objevil. Ať už máme na někoho hezké nebo špatné vzpomínky, v danou chvíli byl dotyčný v našem životě z nějakého důvodu a byl pro nás velmi důležitý. Pravděpodobně jsme se od něho měli něco naučit. I když možná zrovna nechápeme, proč se konkrétní věc děje právě nám, s odstupem času pochopíme význam.
Otázkou však je, zdali dokážeme začít znovu s někým, s kým to už jednou nevyšlo, ať už z jakéhokoliv důvodu, a zda můžeme být v takovém vztahu napodruhé spokojenější. Vyvolat pocity zamilovanosti ke konkrétní osobě na podruhé je již mnohem těžší. Kromě citu zde také hraje velkou roli rozum.
osudová láska
Jedna z nejdůležitějších věcí je pravděpodobně to, jak dotyčného vnímáme s odstupem času. Zdali jsme již dokázali akceptovat minulost. Protože pokud ne, jednoznačně nemá smysl se do vztahu pouštět podruhé. Pokud jsme se ale s minulostí dokázali vyrovnat, ideálně se z ní i sami poučili a na partnera koukáme novýma očima, pak nic nebrání tomu, zkusit to znovu. Na druhou stranu musíte pozorovat i určité změny na straně právě partnera. Poučil se on sám ze svých chyb? Dokáže s odstupem času přiznat, že udělal chybu a omluvit se za ni? Pokud zůstává stejný jako byl, když jste ho opustili, je to varovný signál, že to jednoduše opět fungovat nebude. Je dobré vnímat svoje pocity a dát na instinkt.
druhá šance
Velké množství párů, které se dali dohromady podruhé přiznalo, že návrat do vztahu byl jejich nejintenzivnějším prožitkem a zároveň, že jejich vztah začal rychleji než ty předešlé. Partneři se již znají, tak mohou klidně přeskočit počáteční poznávací fázi a často je jejich vztah mnohem pevnější a stabilnější. Dokážeme také snadněji odhadnou, co můžeme od partnera očekávat.
Přesto, že se rozhodneme dát stejnému člověku druhou (nebo několikátou) šanci, nikdy se nejedná o stejnou lásku.

Možnost, kterou si oblíbíte

Možnost, kterou si oblíbíte

Díky osobnímu automobilu je pro nás cestování v mnohém jednodušší. A nejen cestování, protože když potřebujeme převézt nějaký ten náklad, tak nám osobní automobil v mnohém poslouží. Problém je ovšem takový, že občas potřebujeme převézt něco větších rozměrů, a proto se musíme potýkat s různými nepříjemnostmi, což nikoho zrovna dvakrát nepotěší.

kožený volant

Jestli se občas do takové situace dostanete a proto si říkáte, že by nebylo od věci, kdybyste měli po ruce nějakou dodávku, tak se můžete spolehnout na to, že je tu pro Vás řešení, které se Vám bude velice líbit. Půjčovna dodávek praha je tu i pro Vás, a proto této možnosti kdykoliv využijte. Nebudete toho muset vůbec litovat, na to se spolehněte.

Obstarejte si tedy takový vůz, se kterým budete spokojeni, a díky kterému se vždy dostanete tam, kam byste mohli potřebovat, a to i s poměrně velkým nákladem. Je to jednoduché řešení, na které se můžete spolehnout.

Nabídka, která se Vám bude líbit

Kdykoliv se na nás tedy obraťte a využijte toho, co tu pro Vás je, můžete si být jistí tím, že budete nadmíru spokojeni, protože si můžete vybírat ze širokého vozového parku takové vozidlo, které Vám bude po všech směrech vyhovovat. Je to tedy velice jednoduché a rozhodně se na takové řešení můžete kdykoliv spolehnout, což je to, co každého potěší.

nákladní doprava

Staráme se o to, aby byly naše vozy v dobrém technickém stavu, proto se můžete spolehnout na jejich spolehlivost. Nebudete muset mít obavy z dlouhých cest, protože se vždy dostanete bezpečně do cíle. Vždy si tedy vyberte takový model, který Vám bude vyhovovat a se kterým budete rozhodně spokojeni, věřte tomu, že se to vyplatí. Převoz jakéhokoliv většího nákladu pro Vás bude zaručeně jednoduchý, protože vždy budete mít po ruce takovou techniku, která si s něčím takovým skutečně poradí, na to se můžete spolehnout. Proč toho tedy nevyužít?

Když výbojky, tak od profesionálů

Když výbojky, tak od profesionálů

Ačkoliv mnoho lidí v dnešní době investuje své peníze do různých úsporných LED žárovek, stále více lidí zkouší návrat ke klasice, kterou jsou výbojky. Jsou to tradiční světelné zdroje, které se vyrábí již přes půl století. Pro svou spolehlivost, dlouhou životnost a také účinnosti jsou však velmi oblíbené. Výhody rtuťové výbojky jsou však často zahaleny dopadem na životní prostředí, neboť lidé vidí v rtuti stále něco špatného.bulb

Současná doba přináší mnoho vylepšení

Málokdo si uvědomuje, že problém rtuti byl již dávno vyřešen. V dnešní době nejsou tato osvětlení nikterak škodlivá, pokud je s nimi zacházeno tak, jak se má. Navíc jsou finančně dostupná a jejich výroba není náročná, a tak jde o skvělé zdroje světla, které se vyplatí. Určitě se nyní ptáte, kde všude tuto klasiku můžete použít?
Pouliční osvětlení
Skladovací a průmyslové haly
Parky a přírodní prostory
Rozlehlé prostory letišť a parkovišť
Dlouhá i prostorná nádraží
Jejich dlouhá tradice je předurčuje k vysoké kvalitě, která je s dalším vývojem neustále zvyšována. Právě proto můžete i v dnešní době získat velmi kvalitní osvětlení, které bude sloužit spolehlivě a bez jakýchkoliv problémů. Proto si jednoduše vyberte a začněte svítit moderně, avšak přesto svým způsobem tradičně. Ačkoliv je princip těchto výbojek velmi známý, stále je u nic co zlepšovat, abyste vy, jakožto zákazníci, mohli být ještě spokojenější.

Bohaté uplatnění, zajímavé výhody a jasná volba

Když nechcete zbytečně utrácet, ale i přesto chcete mít kvalitní osvětlení, pak věřte tomu, že tento světelný zdroj bude vaší jasnou volbou. Proto nahlédněte do bohatého sortimentu a vyberte i variantu rtuťové výbojky a využijte tradiční zdroj světla, který splní veškeré vaše požadavky a vy tak do něj budete moci vložit bezpečně svou důvěru. ball

Kilogramy, kterých se můžete zbavit i Vy

Kilogramy, kterých se můžete zbavit i Vy

Lidé mnohdy sledují to, jak vypadají různé celebrity či sportovci, a obdivují jejich štíhlé postavy. Proto se hodně jedinců snaží o to, aby se zbavili svých přebytečných kilogramů a dopracovali se k takové postavě, po které touží, což ovšem mnohdy není vůbec jednoduché. Lidé mají dost často pocit, že hubnutí je jenom o hladovění a velké dřině v posilovně. Prvním krokem k úspěchu je to, že si uvědomíte, že tak to prostě není.

kolečka grepu, kolečka citronu

Ne každý ovšem zvládne striktně dodržovat určený jídelníček a dbát na to, aby se téměř každý den věnoval nějakému pohybu, což už je poměrně problém. Naštěstí má i tento problém svoje řešení, na které je spolehnutí. V dnešní době existuje mnoho přípravků, které už Vám pomohou a všechno Vám usnadní, takže se k vysněné postavě dopracujete mnohem rychleji.

Udělejte něco pro svoje zdraví

Hubnutí ovšem není v mnoha případech jenom estetickou záležitostí, pro mnohé je velice důležitým zdravotním krokem, protože když člověk trpí obezitou či nadváhou, riskuje tím svoje zdraví, mnohdy i svůj život. Jak si tedy můžete všechno usnadnit? Věřte tomu nebo ne, existuje i takové hubnutí pro lenochy, díky kterému se zbaví přebytečných kilogramů i člověk, který nebude všechno tak striktně dodržovat.

V dnešní době existuje mnoho různých přípravků, káv nebo třeba čajů, které už Vám pomohou. Urychlí Váš metabolismus a postarají se o to, abyste se cítili mnohem lépe, a zároveň jste se snadněji zbavovali přebytečných kilogramů. Díky tomu se k vysněné postavě dopracujete mnohem dříve, než je normálně běžné, tím si můžete být jistí. Uvidíte tedy, že si takové řešení rychle zamilujete, protože je snadné, rychlé a efektivní.

smoothie jahoda, smoothie kiwi