Rubrika: Nákupy

Instalatéři, díky

Nebýt instalatérů, nevím, co bych si v životě počal. A i vy na tom jistě budete obdobně, pokud se nad tímto tématem zamyslíte. I vy jistě dospějete k závěru, že nebýt výsledků práce a služeb instalatérů, nestálo by to v našem životě za nic. Protože ono by to sice mohlo na první pohled vypadat jako banalita, jenže když se nad tím zamyslíte, musíte dospět k závěru, že jde o skutečně hodně důležité záležitosti, jež už dnešní člověk nemůže postrádat.

instalatér při práci

Vzpomeňte si třeba na televizní komedii Zítra to roztočíme, drahoušku…! Přesněji na scénku, kdy jedna z obyvatelek domu na pavlači napouští do nádob vodu ze společného kohoutku, což končí slovy: „Tady nejenže nepoteče voda! Tady poteče krev!“ A dokážete si snad představit, že kdybyste potřebovali vodu, museli byste si pro ni dojít až někam na společnou chodbu? Těžko, že? Bylo by to nepraktické. A kdyby nebylo instalatérů, neměli bychom dokonce ani tuto vymoženost a museli bychom tak nosit domů i jinam vodu neznámo odkud. Snad od rybníka, snad od řeky…

A ani tím by pochopitelně naše trable neskončily. Pak bychom zbylou vodu museli tak někam vynášet a vylévat ji zřejmě na veřejná prostranství. A tamtéž by končily i naše exkrementy, které by tam vynášela honorace v nočnících, zatímco zbytek populace by vykonával tuto potřebu rovnou venku před domy.

vodoinstalační trubky

Instalatéry prostě potřebujeme, abychom měli i vodovod, i kanalizaci, i všechna zařízení, která se k tomuto pojí a která činí náš život dokonalejším. A tak potřebuje profesi instalatér Praha stejně jako kterékoliv jiné místo naší země. A samozřejmě jsou instalatéři potřeba i jinde ve světě. To, co pro nás dotyční dělají, je prostě pro nás civilizované lidi nepostradatelné.

A je tedy dobře, že instalatérské firmy existují. A že se máme kdykoliv kamkoliv obrátit. A když si vybereme instalatéry skutečně schopné a pracovité, je náš život daleko dokonalejší, než jaký by byl bez nich.

Vysoká spotřeba vody?

Sice se stále mluví o zdražování elektrické energie a plynu, ale ani poplatky za vodné a stočné nejsou žádnou malou položkou našich rodinných financí. Mytí, koupání, praní, ale i splachování WC, to je mnoho litrů vody denně, a i když se ve škole učíme o koloběhu vody, tak vody na Zeměkouli ubývá. Koloběh vody skutečně neustále probíhá, ale bohužel vytrácí se podzemní voda a čím dál více vody zůstává v atmosféře. Když spadne na zem v podobě srážek, půda se nestihne nasáknout a voda se rychle odteče a odpaří se zpět do mraků. Existují rady, jak vodou šetřit, od sprchování místo napouštění vany, na splachování WC použít dvojité tlačítko na množství vody, pouštět je plně zaplněnou myčku nádobí a jedna možná primitivní, ale dělá ji řada z nás, během čištění zubů nenechat puštěnou vodu z kohoutku.

voda

Bydlíte-li v bytovém domě, může být uhlídání spotřeby vody složité a přitom celková spotřeba vody pro dům se rozpočítává poměrově podle vodoměrů, ne podle vaší konkrétní spotřeby, což mnoho lidí neví. Takže pokud má váš dům velkou spotřebu, rozpočítají se náklady mezi všechny vlastníky. Lehce se může stát, že spotřeba v domě je neúměrně vysoká a přitom všechny domácnosti se snaží šetřit.

voda

Co s tím? Nejjednodušší bývá většinou nejlepší řešení a tím je detekce úniku vody kanalizace-instalateri. Možná ani nevíte, že vám někde ve sklepě uniká voda a vy platíte vysoké částky za vodu, kterou nespotřebujete. Voda, která z domu se nikde neměří a tak nikdo nemá přehled o tom, kolik vody skutečně domácnostmi proteče. Objednat si firmu, která prověří těsnost vodovodního potrubí od přívodu do domu po jednotlivé domácnosti je skutečně nejjednodušším způsobem, jak odhalit problém s vysokou spotřebou vody v domě. Detekce úniku vody nepatří mezi povinné pravidelné revize, ale přesto bychom ji jednou za čas měli nechat udělat.

Vyklízíme sklepní prostory svépomocí

Blíží se Vánoce a v tomto období bývá již zvykem, že nesnažíme provádět generální úklid domácnosti. Utíráme prach o něco důkladněji, myjeme okna, necháváme vyčistit koberce a stává se, že se do úklidu pustíme i v prostorách, které nejsou sice reprezentativní, ale potřebujeme v nich mít přehled a pořádek. Tentokrát máme na mysli sklepní prostory v rodinném nebo bytovém domě.

přívěsný vozík

Kdy jste naposledy uklízeli ve vašem sklepě? Nemáte v něm náhodou nepotřebné věci, jen tak odložené, které vůbec nepoužíváte? Pak byste se jich mohli zbavit a odvézt je na sběrný dvůr nebo je někomu darovat či prodat. Někteří lidé mohou uvítat vaši nabídku v bazarovém prodeji, anebo můžete něco z toho nabídnout lidem zdarma za odvoz.

Pustíte-li se do úklidu sklepa svépomocí, musíte v první řadě být mobilní. Máte-li na svém voze tažné zařízení, je to velká výhoda, protože postačí pouze pronajmout přívěsný vozík v hobby marketu a máte k dispozici vše, co potřebujete. Pak bude nutné ještě zjistit, na jakém sběrném stanovišti vám budou ochotni přijmout případné odložené věci, a také jaká je otevírací doba tohoto místa.

přívěs s plachtou

Nezapomínejte na zabezpečovací prvky – naložené věci na přívěs musíte vhodným způsobem zajistit proti pohybu a k tomu bude zapotřebí mít k dispozici dostatek vázacích lan, pružných úchytů (pavouků) a také materiálu, kterým vyplníte prostor mezi věcmi a vozíkem. Vozík totiž musíte vrátit nepoškozený, to znamená i nepoškrábaný a nepromačkaný. Budou se vám hodit staré matrace, kousky molitanu nebo starý textil.

Nezapomeňte na parkování – je-li v místě vašeho bydliště nedostatek parkovacích míst a za parkování se navíc platí, je vhodné zajistit si parkovací místo na příslušném odboru dopravy městského magistrátu. Pamatujte však na to, že úředníci mohou vaši žádost vyřizovat celých 30 kalendářních dnů, což je zákonná lhůta.

Proč si raději nechat postavit betonový plot na klíč

O betonových plotech jste již možná zaslechli mnoho chvály. Faktem je, že mají zajímavý vzhled, snadno se kombinují s dřevem, skvěle se hodí k živému plotu, mohou být odlévané ve více barvách a také se poměrně jednoduše a rychle staví. Ne vždy se však vyplatí stavět je svépomocí. Co vám nabízí firmy, které staví betonová oplocení na klíč?

Máte na práci záruku

Záruka na prováděnou práci je velmi důležitý moment, který byste neměli přehlédnout bez povšimnutí, protože jde o stavební činnost, kterou prověří určitý časový úsek. Teprve za pár týdnů se ukáže, jak dalece firma splnila vaše očekávání a je důležité si uvědomit, že plot je třeba podrobit zatěžkávací zkoušce v silnějších větrných poryvech, v deštivém počasí, v mrazu i v tropickém horku. K čemu by vám bylo oplocení, které se skácí v náporu čerstvého větru, jehož rychlost má do parametrů vichřice daleko.

zídka s pnoucími rostlinami

Firmy jsou pojištěné

Při výstavbě oplocení může velice snadno dojít k poškození vašeho majetku, například při manipulaci s těžkými betonovými panely. Není to sice obvyklé a běžné, ale každá firma je ve svém vlastním zájmu pro tyto případy pojištěná. Je to podobné, jako u stěhovacích firem, které také nesou zodpovědnost za přemísťované předměty, a kdyby vám poškodili domovní fasádu a pojištění nebyli, museli by škodu hradit z vlastní kapsy v plné výši.

betonový plot

Práce není tak snadná, jak se zdá

O stavbě betonových plotů se všeobecně ví, že jde o stavebnicový, dobře propracovaný systém, a že k němu není zapotřebí žádné pojivové směsi, jako je malta nebo různá lepidla. Systém je sám o sobě v principu jednoduchý, ale amatéři často pohoří na hmotnosti jednotlivých komponentů, a mnohdy i na přípravné fázi, kdy je nutné nejprve vyhloubit do země základy pro ukotvení sloupků. Pokud nemáte k dispozici potřebnou mechanizaci, nebude prakticky možné jednotlivé desky stavět na sebe a zasouvat mezi sloupky do drážek, každá z nich váží téměř 100 kg a zvedat je ve dvou lidech do výšky dvou metrů nad hlavu je nadlidský úkol.

Jste prodejce zeleniny?

Chodíte nakupovat zeleninu a ovoce na tržiště? Tak to tam jistě chodíte proto, že víte, že zboží je čerstvé a od poctivého zahrádkáře, nebo chcete-li zelináře, ovocnáře či malorolníka, který mu věnoval veškerou možnou péči. A v čem je většinou zelenina a ovoce vystaveno? Převážně v plastových přepravkách. Pokud prodejce chce, aby jeho zboží vydrželo dlouho čerstvé, jsou otevřené plastové přepravky ideálním řešením. Možná si říkáte, že i dřevěné jsou vhodné, ale zkuste je několikrát omýt vodou a pak je srovnejte s plastovými. Které vydrží víc je asi jasné. Plastové přepravky mají navrch i co se týká papírových krabic, které jsou prakticky pouze jednorázové a málokdy jsou stohovatelné.

přepravky

Plastové přepravky také vyhrávají, co se pevnosti týká. Vždyť určitě jste viděli v plastové přepravce těžké melouny nebo brambory. A prodejce je určitě i v přepravkách přenáší ze skladu na tržiště. Plastové přepravky mohou být s plnými stěnami, ale ty na ovoce a zeleninu budou s postranní perforací, aby nedošlo k zapaření zeleniny či ovoce, a aby nezačaly plesnivět. Můžete je tak přímo v plastové přepravce umývat, voda vyteče a zbytek uschne a vaším plodům ze zahrady neublíží. Plastové přepravky můžete používat do nekonečna. Stačí je omýt přímo vodou z hadice a pokud přes zimu zboží neprodáváte, tak přepravky naskládejte do výšky někde ve skladu, nezaberou vám ani moc místa.

přepravky

Prodáváte-li na trzích plody ze své zahrady, ze svého skleníku, jsou plastové přepravky tím pravým, jak plody svým zákazníkům předvádět. Uvidí-li zákazník čerstvě vypadající zboží rozložené v přepravkách, udělá si obrázek o to, s jakou pečlivostí se o každý kus staráte. Plastových přepravek je mnoho druhů, takže je jen na vás, který typ a velikost zvolíte. Skládací, plné stěny nebo perforované a to i v mnoha barvách. Stačí si vybrat.

Budujeme schodiště v interiéru

Už víte, kde budou schody umístěné

První dvě věci, které vás budou zajímat před realizací interiérových schodů, jsou jejich vzhled a zároveň vhodné umístění. Poloha schodišť rozhoduje o dispozičním řešení celého interiéru, protože je to stavební prvek, který vyžaduje svůj vlastní prostor, a schodům pak přizpůsobujeme vše ostatní. Pro polohu schodiště u novostaveb i rekonstruovaných stávajících objektů využijte 3D modely s fotografiemi vašeho vnitřního uspořádání, abyste pak nebyli nemile překvapeni pocitem stísněnosti nebo podobnými vjemy, které vám naznačují, že schodiště se jaksi příliš nehodí zrovna tam, kde je, a že by bylo lepší na opačné straně místnosti.

interiérové schodiště

Točité schodiště vypadá efektně, ale…

Točité schody bývají skutečnou ozdobou interiérů a zaměří se na ně zrak většiny lidí, kteří k vám zavítají na návštěvu. Jejich výhodou je, že nevyžadují příliš mnoho prostoru, a že je vztyčíte třeba uprostřed místnosti. Jistá záludnost tu však je, a tou je problematické stěhování větších břemen. Je-li točité schodiště příliš úzké (příliš malého průměru), nemusíte tudy projít s chladničkou, s postelí, s psacím stolem a třeba ani s komodou. Měli byste již předem mít jasno, jak budete do horního patra stěhovat objemnější věci.

schody v místnosti

Schody jsou tu od toho, abychom po nich chodili

Využijte toho, že máte v obytném prostoru interiérové schody nejen pro přesun z bodu A do bodu B, počítejte s nimi jako s vaším pomocníkem pro zlepšení tělesné kondice a psychické pohody. Chůze po schodech patří k nejzdravějším přirozeným pohybovým aktivitám, můžete ji navíc vykonávat doma v teple a v příjemném prostředí, kde vás nikdo nesleduje, máte tu k dispozici veškerý komfort, můžete se tu vyzout z bot a schody brát třeba po dvou nebo se po nich promenádovat se zátěží v batohu na zádech. Vyhraďte si každý den pro tuto činnost alespoň deset minut , brzy na sobě pocítíte kladný vliv této terapie.

Vlastní bazén

Když totiž půjdete jinam, třeba na veřejnou plovárnu, nikdy nevíte, co ve vodě skutečně je. Oni sice vytahují laboratorní testy, ale ty se asi nedělají každou hodinu, že ano. A jen za těch šedesát minut se tam vystřídá lidí. Kdyby byli zodpovědní a před vstupem se umyli, snad by to ještě šlo. Ale to udělá málokdo a raději nebudeme rozebírat to, co ještě v té vodě dělají. Takže rychle opustíme plovárnu a jdeme zpět do svého.

bazén

Tady je klid a mír. Žádná hlava na hlavě a voda jako křišťál. Však to také dá starostí, to není jen tak. Zpočátku jste asi tápali, než jste přišli na všechny fígle, jak vodu čistou udržet. Nejvíce potíží přináší drobný prach. Ten je pouhým okem sotva viditelný, ale když se ho nakumuluje určité množství, dokáže nám pěkně zakalit vodu. Jak se do ní dostane? Většinou to způsobuje vítr, který jej přinese a tím nám vodu ničí. On ten prach totiž usedne na dno a tam začne hnít, pokud je organického původu. A to už je jen krůček k tvorbě sinic a tak dále. Takže se s ním musí ihned zatočit.

Jistě máte vyzkoušeno, že je nejlépe vidět hned po ránu, když ještě v bazénu nikdo nebyl. A jistě jste možná také zkusili hadr na holi. A také jste tedy zjistili, že to takto nejde. Jen se to všechno rozvířilo a víc nic. Nu, filtr něco posbírá, ale bakterie nezvládne. Na to musí přijít chemie. A na prach musí přijít vysavač.

velký bazén

Nezkoušeli jste náhodou ten, co máte v obýváku? A nastaly nějaké drobné potíže. Museli jste ho pak vyhodit, no to je škody naděláno. Takže jste si zajisté pořídili normální a klasický vysavač bazénu. A to jste udělali dobře, protože tím jste to vlastně vyřešili. To je vlastně i návod pro ostatní se stejným problémem. Takto mohou situaci vyřešit rychle a levně. Je už jen a jen na nich, jaký vysavač si koupí, zda ruční nebo plně automatický. Který je lepší snad ani nebudeme řešit.

Problém s erekcí? S námi to bude jen pouhý sen!

Jste muž a stala se vám velmi nepříjemná situace? Ano tím myslím problém s erekcí? Pokud ano tak zavítejte k nám na naše stránky, a spolu do zvládneme! Už se vám někdy ve vašem životě stalo, že jste měl problém s erekcí? A zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli? Pokud ano tak zavítejte k nám, a spolu to určitě velmi rychle a snadno vyřeším třeba ještě dnes. Pro každého muže je téma erekce velmi citlivé, protože kdo by nechtěl být tím samcem, který má každou noc jinou ženu, a jakmile projde kolem dalších jiných žen tak mu padají k nohám? Jenže co najednou dělat pokud tomu tak není a vy si poté připadáte jako jedinec, který už nebude v živote k ničemu?

ženy

Je to ponižující a zároveň velmi stresující, protože od mužů se vždy čeká síla a zdraví. Nemusíte se, ale naprosto ničeho bát, protože pokud takové problémy řešíte právě nyní tak my jsme tu pro vás. Nenecháme vás ve štychu! Jsme také muži a moc dobře vám rozumíme. Vidina bílého pláště je pro některé muže naprosto nepředstavitelná, protože kdo by se chtěl ponížit a svěřit se tak svému lékaři, že už není tím stoprocentním mužem jako býval kdysi. Nebo si snad dojít do lékárny pro předepsané léky. To už je trochu moc? V dnešní době je mnoho lidé stále více ve stresu, a také se to velmi rychle podepíše na našem zdraví.

víno

Psychické potíže řeší skoro každý druhý člověk a přepracování je na denním pořádku. Ale jak řešit problémy s erekcí? Pokud nedokážete opravdu překousnout myšlenku, že byste se s tímto problémem museli veřejně svěřovat tak u nás si můžete samozřejmě bez předpisu vybrat zázračný lék! Nemusíte se bát, že by to mělo nějaké vedlejší účinky. Leda ten jako bude další a další kolo ve vaší ložnici a vaše manželka nebo snad partnerka vás bude prosit o krátkou přestávku. Je to krásná představa nemyslíte si? Jestliže s námi souhlasíte tak si ještě dnes u nás vyberte. Pakliže si nevíte, ale stále rady tak se na nás obraťte a my vám milé rádi poradíme. Jsme tu pro naše zákazníky.

Papírové tašky s vaším logem

Papírové tašky s vaším logem

Potřebujete do něčeho uložit své reklamní předměty, katalogy nebo máte obchod a chcete tašky s vlastním logem? Rádi vám s tím pomůžeme. Igelitové tašky už dnes nejsou příliš v oblibě díky špatnému vlivu na životní prostředí. Proto vám nabízíme skvělou alternativu – papírové tašky, na které vám s radostí vytiskneme cokoliv si budete přát. Stačí nám zaslat vaše logo a my jím potiskneme papírovou tašku dle vašeho výběru. Rádi vám s výběrem poradíme a doporučíme, co by se pro vás nejlépe hodilo. Nemusíte mít strach, že se taška rychle zničí. Tašky, které nabízíme jsou z pevného kraftového papíru s kroucenými uchy a něco vydrží.

Papírové tašky

Papírové tašky jsou v dnešní době čím dál více v oblibě. Šetří životní prostředí, jsou pevné a vejde se do nich spousta věcí. Vybrat si u nás můžete z několika stylů, velikostí a bílé nebo hnědé barvy. Tašky jsou vhodné k uložení vašich reklamních předmětů, katalogů, ale také na nákup, přenášení věcí a podobně. Plánujete obdarovat své obchodní partnery nebo zaměstnance například na Vánoce? Není nic jednoduššího, než vložit dárky do papírové tašky s vaším logem. Díky papírové tašce budou kromě radosti z dárků obdarovaní vědět, že vám záleží také na životním prostředí. Logo lze umístit na střed nebo zadní část tašky, potisk trvá přibližně 9 dní a poté tašky odesíláme k vám. Jelikož si vážíme svých zákazníků, snažíme se splnit veškeré vaše přání a požadavky tak, abyste byli co nejvíce spokojení.

Papírová taška s logem

Potisk papírových tašek provádíme už několik let a kvalita je pro nás na prvním místě. Tašky jsou skvělou formou propagace, protože je lidé nosí do obchodů, předávají si v nich různé věci nebo třeba dárky. Pokud tedy váháte nad reklamním předmětem, který vás dostane do podvědomí lidí, tašky jsou tou správnou volbou, a my je pro vás rádi potiskneme. Už teď se těšíme na vaši případnou objednávku.

Je dobré stáhnout písničky z YouTube do mp3 formátu?

Je dobré stáhnout písničky z YouTube do mp3 formátu?

Poslouchání hudby je oblíbenou lidskou zábavou již od starověku. Žánry i nástroje, na které je produkována, se v průběhu času měnily, avšak základní princip zůstává stejný. Dnes již také nemusíme poslouchat své oblíbené hudebníky naživo – jejich díla máme nahraná a můžeme si je pustit, kdykoliv chceme.

To však samozřejmě má několik omezení. V první řadě je zde fakt, že, podobně jako za kterýkoliv jiný produkt, je potřeba zaplatit. Koneckonců, tito muzikanti to mají často jako živobytí a vydělávají si tak peníze. To samé platí o nahrávacích společnostech a distributorech. Ti všichni zajišťují, že máme hudbu kdykoliv k dispozici.

video2

To se však mnoha lidem příliš nelíbí. Proto také hledají způsob, jak se tomuto vyhnout. Je totiž zároveň potřeba přiznat, že ceny, které jsou leckdy požadovány, jsou poněkud nadsazené. A jedním ze způsobů, jak poslouchat své oblíbené písničky zdarma, je stáhnout písničky z YouTube do mp3 formátu.

Ten je totiž zdaleka nejčastěji používaný, neboť nabízí nejlepší kompromis mezi velikostí souboru a jeho kvalitou. A to rozhodně není dobré podceňovat. A vzhledem k tomu, že na YouTube najdeme veškeré písničky, které nás jen napadnou, můžeme si takto opatřit kteroukoliv z nich, která nás zajímá, aniž bychom za to museli platit. Faktem totiž je, že naprostá většina programů, určených právě pro stahování hudby z YouTube, je zadarmo.

video3

To vše je samozřejmě dobrou správou pro většinu lidí, má to ovšem také svou stinnou stránku. Připravujeme tím totiž umělce nejen o zisk z jejich práce, ale také v nich vytváříme představu, že jejich hudba není tak populární, jak tomu ve skutečnosti je. A to může mít i negativní důsledky.

Jistě, můžeme si říci, že jeden fanoušek tolik nezmění, že se ani nepozná, když si hudbu stáhneme z YouTube, místo abychom za ni zaplatili. Avšak věřte, že když si právě toto řeknou stovky či dokonce tisíce lidí, pak už se to projeví. A to rozhodně není nic dobrého.