Rubrika: Nákupy

Jste prodejce zeleniny?

Chodíte nakupovat zeleninu a ovoce na tržiště? Tak to tam jistě chodíte proto, že víte, že zboží je čerstvé a od poctivého zahrádkáře, nebo chcete-li zelináře, ovocnáře či malorolníka, který mu věnoval veškerou možnou péči. A v čem je většinou zelenina a ovoce vystaveno? Převážně v plastových přepravkách. Pokud prodejce chce, aby jeho zboží vydrželo dlouho čerstvé, jsou otevřené plastové přepravky ideálním řešením. Možná si říkáte, že i dřevěné jsou vhodné, ale zkuste je několikrát omýt vodou a pak je srovnejte s plastovými. Které vydrží víc je asi jasné. Plastové přepravky mají navrch i co se týká papírových krabic, které jsou prakticky pouze jednorázové a málokdy jsou stohovatelné.

přepravky

Plastové přepravky také vyhrávají, co se pevnosti týká. Vždyť určitě jste viděli v plastové přepravce těžké melouny nebo brambory. A prodejce je určitě i v přepravkách přenáší ze skladu na tržiště. Plastové přepravky mohou být s plnými stěnami, ale ty na ovoce a zeleninu budou s postranní perforací, aby nedošlo k zapaření zeleniny či ovoce, a aby nezačaly plesnivět. Můžete je tak přímo v plastové přepravce umývat, voda vyteče a zbytek uschne a vaším plodům ze zahrady neublíží. Plastové přepravky můžete používat do nekonečna. Stačí je omýt přímo vodou z hadice a pokud přes zimu zboží neprodáváte, tak přepravky naskládejte do výšky někde ve skladu, nezaberou vám ani moc místa.

přepravky

Prodáváte-li na trzích plody ze své zahrady, ze svého skleníku, jsou plastové přepravky tím pravým, jak plody svým zákazníkům předvádět. Uvidí-li zákazník čerstvě vypadající zboží rozložené v přepravkách, udělá si obrázek o to, s jakou pečlivostí se o každý kus staráte. Plastových přepravek je mnoho druhů, takže je jen na vás, který typ a velikost zvolíte. Skládací, plné stěny nebo perforované a to i v mnoha barvách. Stačí si vybrat.

Budujeme schodiště v interiéru

Už víte, kde budou schody umístěné

První dvě věci, které vás budou zajímat před realizací interiérových schodů, jsou jejich vzhled a zároveň vhodné umístění. Poloha schodišť rozhoduje o dispozičním řešení celého interiéru, protože je to stavební prvek, který vyžaduje svůj vlastní prostor, a schodům pak přizpůsobujeme vše ostatní. Pro polohu schodiště u novostaveb i rekonstruovaných stávajících objektů využijte 3D modely s fotografiemi vašeho vnitřního uspořádání, abyste pak nebyli nemile překvapeni pocitem stísněnosti nebo podobnými vjemy, které vám naznačují, že schodiště se jaksi příliš nehodí zrovna tam, kde je, a že by bylo lepší na opačné straně místnosti.

interiérové schodiště

Točité schodiště vypadá efektně, ale…

Točité schody bývají skutečnou ozdobou interiérů a zaměří se na ně zrak většiny lidí, kteří k vám zavítají na návštěvu. Jejich výhodou je, že nevyžadují příliš mnoho prostoru, a že je vztyčíte třeba uprostřed místnosti. Jistá záludnost tu však je, a tou je problematické stěhování větších břemen. Je-li točité schodiště příliš úzké (příliš malého průměru), nemusíte tudy projít s chladničkou, s postelí, s psacím stolem a třeba ani s komodou. Měli byste již předem mít jasno, jak budete do horního patra stěhovat objemnější věci.

schody v místnosti

Schody jsou tu od toho, abychom po nich chodili

Využijte toho, že máte v obytném prostoru interiérové schody nejen pro přesun z bodu A do bodu B, počítejte s nimi jako s vaším pomocníkem pro zlepšení tělesné kondice a psychické pohody. Chůze po schodech patří k nejzdravějším přirozeným pohybovým aktivitám, můžete ji navíc vykonávat doma v teple a v příjemném prostředí, kde vás nikdo nesleduje, máte tu k dispozici veškerý komfort, můžete se tu vyzout z bot a schody brát třeba po dvou nebo se po nich promenádovat se zátěží v batohu na zádech. Vyhraďte si každý den pro tuto činnost alespoň deset minut , brzy na sobě pocítíte kladný vliv této terapie.

Vlastní bazén

Když totiž půjdete jinam, třeba na veřejnou plovárnu, nikdy nevíte, co ve vodě skutečně je. Oni sice vytahují laboratorní testy, ale ty se asi nedělají každou hodinu, že ano. A jen za těch šedesát minut se tam vystřídá lidí. Kdyby byli zodpovědní a před vstupem se umyli, snad by to ještě šlo. Ale to udělá málokdo a raději nebudeme rozebírat to, co ještě v té vodě dělají. Takže rychle opustíme plovárnu a jdeme zpět do svého.

bazén

Tady je klid a mír. Žádná hlava na hlavě a voda jako křišťál. Však to také dá starostí, to není jen tak. Zpočátku jste asi tápali, než jste přišli na všechny fígle, jak vodu čistou udržet. Nejvíce potíží přináší drobný prach. Ten je pouhým okem sotva viditelný, ale když se ho nakumuluje určité množství, dokáže nám pěkně zakalit vodu. Jak se do ní dostane? Většinou to způsobuje vítr, který jej přinese a tím nám vodu ničí. On ten prach totiž usedne na dno a tam začne hnít, pokud je organického původu. A to už je jen krůček k tvorbě sinic a tak dále. Takže se s ním musí ihned zatočit.

Jistě máte vyzkoušeno, že je nejlépe vidět hned po ránu, když ještě v bazénu nikdo nebyl. A jistě jste možná také zkusili hadr na holi. A také jste tedy zjistili, že to takto nejde. Jen se to všechno rozvířilo a víc nic. Nu, filtr něco posbírá, ale bakterie nezvládne. Na to musí přijít chemie. A na prach musí přijít vysavač.

velký bazén

Nezkoušeli jste náhodou ten, co máte v obýváku? A nastaly nějaké drobné potíže. Museli jste ho pak vyhodit, no to je škody naděláno. Takže jste si zajisté pořídili normální a klasický vysavač bazénu. A to jste udělali dobře, protože tím jste to vlastně vyřešili. To je vlastně i návod pro ostatní se stejným problémem. Takto mohou situaci vyřešit rychle a levně. Je už jen a jen na nich, jaký vysavač si koupí, zda ruční nebo plně automatický. Který je lepší snad ani nebudeme řešit.

Problém s erekcí? S námi to bude jen pouhý sen!

Jste muž a stala se vám velmi nepříjemná situace? Ano tím myslím problém s erekcí? Pokud ano tak zavítejte k nám na naše stránky, a spolu do zvládneme! Už se vám někdy ve vašem životě stalo, že jste měl problém s erekcí? A zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli? Pokud ano tak zavítejte k nám, a spolu to určitě velmi rychle a snadno vyřeším třeba ještě dnes. Pro každého muže je téma erekce velmi citlivé, protože kdo by nechtěl být tím samcem, který má každou noc jinou ženu, a jakmile projde kolem dalších jiných žen tak mu padají k nohám? Jenže co najednou dělat pokud tomu tak není a vy si poté připadáte jako jedinec, který už nebude v živote k ničemu?

ženy

Je to ponižující a zároveň velmi stresující, protože od mužů se vždy čeká síla a zdraví. Nemusíte se, ale naprosto ničeho bát, protože pokud takové problémy řešíte právě nyní tak my jsme tu pro vás. Nenecháme vás ve štychu! Jsme také muži a moc dobře vám rozumíme. Vidina bílého pláště je pro některé muže naprosto nepředstavitelná, protože kdo by se chtěl ponížit a svěřit se tak svému lékaři, že už není tím stoprocentním mužem jako býval kdysi. Nebo si snad dojít do lékárny pro předepsané léky. To už je trochu moc? V dnešní době je mnoho lidé stále více ve stresu, a také se to velmi rychle podepíše na našem zdraví.

víno

Psychické potíže řeší skoro každý druhý člověk a přepracování je na denním pořádku. Ale jak řešit problémy s erekcí? Pokud nedokážete opravdu překousnout myšlenku, že byste se s tímto problémem museli veřejně svěřovat tak u nás si můžete samozřejmě bez předpisu vybrat zázračný lék! Nemusíte se bát, že by to mělo nějaké vedlejší účinky. Leda ten jako bude další a další kolo ve vaší ložnici a vaše manželka nebo snad partnerka vás bude prosit o krátkou přestávku. Je to krásná představa nemyslíte si? Jestliže s námi souhlasíte tak si ještě dnes u nás vyberte. Pakliže si nevíte, ale stále rady tak se na nás obraťte a my vám milé rádi poradíme. Jsme tu pro naše zákazníky.

Papírové tašky s vaším logem

Papírové tašky s vaším logem

Potřebujete do něčeho uložit své reklamní předměty, katalogy nebo máte obchod a chcete tašky s vlastním logem? Rádi vám s tím pomůžeme. Igelitové tašky už dnes nejsou příliš v oblibě díky špatnému vlivu na životní prostředí. Proto vám nabízíme skvělou alternativu – papírové tašky, na které vám s radostí vytiskneme cokoliv si budete přát. Stačí nám zaslat vaše logo a my jím potiskneme papírovou tašku dle vašeho výběru. Rádi vám s výběrem poradíme a doporučíme, co by se pro vás nejlépe hodilo. Nemusíte mít strach, že se taška rychle zničí. Tašky, které nabízíme jsou z pevného kraftového papíru s kroucenými uchy a něco vydrží.

Papírové tašky

Papírové tašky jsou v dnešní době čím dál více v oblibě. Šetří životní prostředí, jsou pevné a vejde se do nich spousta věcí. Vybrat si u nás můžete z několika stylů, velikostí a bílé nebo hnědé barvy. Tašky jsou vhodné k uložení vašich reklamních předmětů, katalogů, ale také na nákup, přenášení věcí a podobně. Plánujete obdarovat své obchodní partnery nebo zaměstnance například na Vánoce? Není nic jednoduššího, než vložit dárky do papírové tašky s vaším logem. Díky papírové tašce budou kromě radosti z dárků obdarovaní vědět, že vám záleží také na životním prostředí. Logo lze umístit na střed nebo zadní část tašky, potisk trvá přibližně 9 dní a poté tašky odesíláme k vám. Jelikož si vážíme svých zákazníků, snažíme se splnit veškeré vaše přání a požadavky tak, abyste byli co nejvíce spokojení.

Papírová taška s logem

Potisk papírových tašek provádíme už několik let a kvalita je pro nás na prvním místě. Tašky jsou skvělou formou propagace, protože je lidé nosí do obchodů, předávají si v nich různé věci nebo třeba dárky. Pokud tedy váháte nad reklamním předmětem, který vás dostane do podvědomí lidí, tašky jsou tou správnou volbou, a my je pro vás rádi potiskneme. Už teď se těšíme na vaši případnou objednávku.

Je dobré stáhnout písničky z YouTube do mp3 formátu?

Je dobré stáhnout písničky z YouTube do mp3 formátu?

Poslouchání hudby je oblíbenou lidskou zábavou již od starověku. Žánry i nástroje, na které je produkována, se v průběhu času měnily, avšak základní princip zůstává stejný. Dnes již také nemusíme poslouchat své oblíbené hudebníky naživo – jejich díla máme nahraná a můžeme si je pustit, kdykoliv chceme.

To však samozřejmě má několik omezení. V první řadě je zde fakt, že, podobně jako za kterýkoliv jiný produkt, je potřeba zaplatit. Koneckonců, tito muzikanti to mají často jako živobytí a vydělávají si tak peníze. To samé platí o nahrávacích společnostech a distributorech. Ti všichni zajišťují, že máme hudbu kdykoliv k dispozici.

video2

To se však mnoha lidem příliš nelíbí. Proto také hledají způsob, jak se tomuto vyhnout. Je totiž zároveň potřeba přiznat, že ceny, které jsou leckdy požadovány, jsou poněkud nadsazené. A jedním ze způsobů, jak poslouchat své oblíbené písničky zdarma, je stáhnout písničky z YouTube do mp3 formátu.

Ten je totiž zdaleka nejčastěji používaný, neboť nabízí nejlepší kompromis mezi velikostí souboru a jeho kvalitou. A to rozhodně není dobré podceňovat. A vzhledem k tomu, že na YouTube najdeme veškeré písničky, které nás jen napadnou, můžeme si takto opatřit kteroukoliv z nich, která nás zajímá, aniž bychom za to museli platit. Faktem totiž je, že naprostá většina programů, určených právě pro stahování hudby z YouTube, je zadarmo.

video3

To vše je samozřejmě dobrou správou pro většinu lidí, má to ovšem také svou stinnou stránku. Připravujeme tím totiž umělce nejen o zisk z jejich práce, ale také v nich vytváříme představu, že jejich hudba není tak populární, jak tomu ve skutečnosti je. A to může mít i negativní důsledky.

Jistě, můžeme si říci, že jeden fanoušek tolik nezmění, že se ani nepozná, když si hudbu stáhneme z YouTube, místo abychom za ni zaplatili. Avšak věřte, že když si právě toto řeknou stovky či dokonce tisíce lidí, pak už se to projeví. A to rozhodně není nic dobrého.

Nechte si to vytisknout

Nechte si to vytisknout

V dnešní době už se vyrábí nejrůznějšími způsoby. Už dávno si nepřetváříme to, co je nám dáno přírodou, holýma rukama k obrazu svému, už dávno sázíme na daleko dokonalejší výrobní postupy. A je těžko odhadnout, kde tento vývoj skončí, skončí-li tedy vůbec. Protože doba, kdy bylo vrcholem dokonalosti opracovávání něčeho pazourkem, je už dávnou minulostí, s výrobou využívající pouze ruční nářadí už bychom si také nevystačili. A vrcholem pokroku už není vlastně ani strojová výroba někde v továrnách či dílnách. Dnes už totiž lidstvo umí k výrobě lecčeho využít třeba i trojrozměrný tisk.

kreslená tiskárna

Ano, dnes už si můžeme nechat výrobky, které potřebujeme, klidně i vytisknout. A tím pochopitelně nemyslím jenom dvojrozměrné obrázky, ale i trojrozměrné předměty. Už tu máme i 3D tiskárny, které dokážou věrně okopírovat jim předložený model a vyrobit nám dokonale kdeco, prototypy finálních výrobků počínaje a sériovou výrobou konče. S využitím trojrozměrného tisku si můžeme nechat vyrobit cokoliv, po čem zatoužíme, od různých propagačních a dekorativních předmětů až po třeba náhradní díly, jež nejsou k sehnání.

Stačí oslovit příslušnou firmu, jež se takovou výrobou zabývá, dodat jí model toho, co má vzniknout, případně využít služeb jejího konstruktéra, a dál se vlastně není třeba o nic starat. Protože se v takové tiskárně jednoduše nataví zvolený materiál a tento je tryskou vytlačován a ukládán po vrstvách na sebe tak dlouho, až nakonec spatří světlo světa vytoužený hotový výrobek.

nakreslená tiskárna

Je to něco v podstatě dokonalého. Protože se taková výroba obejde téměř bez odpadu a je ekologická, a přitom nám může poskytnout nespornou kvalitu, jíž by se jinak jen těžko dosahovalo.

A jaká je cena 3D tisku? Ta sice závisí na ceně materiálu, množství odvedené práce a čase, ale přesto se dá považovat za výhodnou. Jak hravě zjistíte i vy sami.

Za co člověk žije?

Za co člověk žije?

Když člověk pracuje, dostává (nebo by aspoň měl dostávat) za svoji práci náležitou odměnu vyjádřenou penězi. Někdo tomu říká plat, někdo spíše almužna, ale přesně je to čistá mzda.

Taková čistá mzda by měla člověku posloužit k tomu, aby za ni žil, aby si za takové peníze pořídil vše, co potřebuje. Ovšem je tato skutečně tím, co si onen konkrétní člověk vydělal? Vlastně není. Aby někdo totiž takovou čistou mzdu dostal, musí vydělat o poznání více. Jeho práce musí přinést takový zisk, aby se z něj uživil i zaměstnavatel dotyčného člověka, aby se udržela firma, ve které dotyčný pracuje, v chodu, aby si přišli na své i případní akcionáři, administrativní aparát a případně i další lidé, kteří jsou s takovou firmou propojeni, ovšem sami nic výdělečného nevytvoří.

sto dolarů

A ani to, co potom na onoho zaměstnance zbude, ještě tento nedostane. On si z koho totiž ještě ukrojí svůj podíl stát. Z hrubé mzdy, kterou tak zaměstnavatel člověku poskytne, se musí ještě zaplatit povinné odvody, a teprve to, co zbude až pak, je skutečně ona čistá mzda. A ještě než vůbec vznikne ona hrubá mzda, je tu ještě vyšší mzda superhrubá, ze které platí zaměstnavatel (klidně i bez vědomí zaměstnance) zdravotní a sociální pojištění.

pár mincí

Na člověku tak v podstatě parazituje kdekdo, a než se dostanou peníze až do jeho ruky nebo na jeho účet, notně se ztenčí. A chabou útěchou může být někomu takovému to, že může uplatňovat v některých případech slevu na dani, již si bere stát, jmenovitě slevu na poplatníka, na vyživovaného manžela, na vyživovaného manžela ZTP/P, pro invalidní důchod I. a II. stupně, pro invalidní důchod III. stupně, pro držitele průkazu ZTP/P, pro studenta, za umístění dítěte či za elektronickou evidenci tržeb, zvýhodnění se dotýká i dětí či dětí s průkazem ZTP/P.

A tak člověk nakonec dostane to, co dostane. Pokud mu z toho ještě nemusí strhnout třeba exekuční srážky nebo solidární daň. A z toho už má konečně žít on. A snad mu to bude stačit.

Zhubněte pomocí jídla

Zhubněte pomocí jídla

Chcete zhubnout rychle, ale zároveň zdravě? V tom případě budete muset upravit svůj jídelníček natolik, aby to bylo možné. Někdy je potřeba i pomoc zvenčí.

Zhubněte pomocí jídla

Hubnutí není většinou žádná velká legrace. Samozřejmě, pokud potřebujete ubrat na váze pár kilo do plavek, tak většinou postačí, když budete více sportovat, ale v případě, že chcete shodit desítky kilogramů, očekávejte běh na dlouhou trať. Když vak na této trati vydržíte, čeká vás sladká odměna. Nejenže se budete cítit mnohem lépe, a to jak fyzicky, tak i po psychické stránce, ale zároveň budete i zdravější. Už desítky let je známo, že příliš velká nadváha vede k celé řadě onemocnění. Mnohé z nich jsou navíc chronické, takže jejich vyléčení je velice obtížné, někdy zhola nemožné.

Detail brokolice

Všichni, kteří hodně váží, však nemusí být za všech okolností obézní. Můžete mít třeba silné svaly a mít v sobě jen minimum tuku. To je pozitivní. Proto není vhodné řídit se pouze pomocí váhy, ale spíše využít BMI kalkulačku, se kterou si snadno spočítáte svůj stav a zda máte zhubnout, nebo jste stále v pořádku. I tak se ale jedná pouze o nepřesný údaj, takže i toto berte s rezervou.

Dieta

Vysoké hodnoty BMI jsou ale takřka vždy špatně, takže když vám nevyjde nic lichotivého, je nejlepší automaticky zlepšit jídelníček. To znamená vyloučit prakticky všechny sladké potraviny a je vhodné omezit i příjem tuků. Jak cukry, tak i tuky jsou v jídlech přirozeně, a tudíž je nemusíte přidávat dále do pokrmů. Snažte se jíst co nejméně polotovarů a zařaďte do svého jídelníčku více zeleniny, respektive luštěnin. Nejenže zasytí, ale také dobře chutnají a obsahují celou řadu vitamínů a dalších prospěšných látek.

Hrozna

Nebojte se odborníka

Je pravdou, že podomácky vytvořená dieta ne vždy funguje. V případě, že to bude i váš případ, bude lepší vyhledat někoho erudovaného, kdo vám pomůže. Ideální je navštívit nejbližšího dietologa, případně konzultovat své problémy s výživovým poradcem. Oba vám rádi poradí, jak pokračovat dál. Nejprve vás samozřejmě vyšetří. Připravte se ale na to, že minimálně u výživového poradce nějakou tu korunu necháte. Většinou se však jedná o dobře investované peníze.

Nezalekl se slova dieta

Vaření s fitkichen se vyplatí!

Může to potvrdit pan Pavel Hruschka Fitkitchen, který již delší dobu přemýšlel o zdravém stravování, ale vařit samotnému se mu nechtělo. Říká, že sice žije v domácnosti s přítelkyní, která denně vaří, ale bohužel jen pro jejich malé dítě, to znamená dětská neslaná jídla. A to není nic pro chlapa, jako je on.

Hodně se odbýval. Znáte to, rychle do práce, někdy nestíhačka,

spěch čas

….na poslední chvíli bez snídaně, bez svačiny, protože práce nepočká. Takže mnohdy první jídlo až oběd v pozdních odpoledních hodinách a večeře až doma, jak jinak, než studená. Věděl, že ke zdravému životnímu stylu má takovéhle stravování hodně daleko, ale neměl sílu to změnit.

Nebyl zvyklý, aby si denně vařil a od přítelkyně to nemohl požadovat, když se stará o malé dítě, které jí vyplní celý volný čas. Ale protože jeho cílem bylo dostát zdravé stravě, nedal se a zkoumal a zjišťoval, až došel na webové stránky FitKitchen, které ho zaujaly. A protože je programátor a v programování se vyzná, náš web se mu zalíbil natolik, že se rozhodl jídlo prozkoumat.

Jeho hlavní motivací byla snaha nabírat svalovou hmotu, a protože moc dobře věděl, že způsobem stravování, jaký dosud vedl, moc svalové hmoty asi nenabere, rozhodl se zkusit to s krabičkovou dietou od nás.

Nezalekl se slova dieta

mrkev dieta

A chtěl věci přijít na kloub. Zjistil si, na to si čas našel, co krabičková dieta obsahuje a protože nabízíme již hotové „programy“, našel si ten správný pro sebe.

Slovo dieta ovšem znamená, že se jedná o velmi kvalitní a čerstvé suroviny, které obsahují přesně to, co obsahovat mají. Na jakosti my nešetříme, protože víme, že zákazník jde hlavně za kvalitou!

Pan Pavel nepotřeboval hubnout, naopak si zvolil ten nejvyšší tarif, což je program Power, který obsahuje pět jídel denně s obsahem dva tisíce pětiset kalorií. Tolik jídel dříve za celý den nesnědl! A teď si libuje.