Rubrika: Ženy

Je libo cyklodres s dlouhým rukávem?

Ti, kteří by nejraději od rána do večera jezdili na kole, rozhodně potřebují vhodný cyklodres, aby se jim dobře jelo. Je sice možné jezdit i v běžném oblečení, ale určitě vám to v něm nepůjde tak dobře, jako v cyklo oblečení, které je pro něco takového, jako je jízda na kole, určeno.

Málo lidí ví, že dnes se takové oblečení vyrábí i s dlouhým rukávem. Všichni jsme zvyklí, že se něco takového vyrábí pouze s rukávem krátkým, ale dnes už nám toho mohou mnohé značky nabídnout mnohem více, což je úžasné. Člověk má tak mnohem větší výběr a postupně se může vybavit natolik, že mu při jízdě na kole nebude nic chybět.

cyklista na kole

Cyklodres dlouhý rukáv C-store si můžete i vy zakoupit, pokud pravidelně jezdíte na kole a to nejlépe od jara do konce podzimu. Na podzim již bývá chladno a tak by nebylo na škodu, pokud byste krátký rukáv vyměnili za dlouhý. Zkuste se i vy podívat na stránku, ze které si můžete případně něco takového objednat, pokud by se zde našlo něco o čem byste si řekli, že byste mohli vyzkoušet a co by vám mohlo hlavně sedět. Je možné, že si něco takového velmi oblíbíte a dokonce vám v tom bude mnohem pohodlněji, než v dresu s krátkým rukávem.

jedoucí cyklista

Člověk by měl myslet hlavně na své zdraví a čím lépe budete oblečeni, tím lepší to pro vás rozhodně bude. Nikdo nemusí ležet nemocný doma. Stačí se jen vhodně obléci, protože právě o vhodném oblečení to v mnohých případech je. Zkuste i vy popřemýšlet, zda byste něco takového nevyzkoušeli. Klidně se může stát, že si něco takového zamilujete a rozhodnete se si daných věcí pořídit více, protože sami uznáte, že se v něčem takovém dobře funguje. Určitě se jedná i o ideální kousek na jaro, protože mnohdy i ze začátku jara nebývá tak teplo, jak bychom si představovali. I vy můžete být i v té době v teple. Zvažte něco takového, protože sami uvidíte, že se jedná o dobrý kup.

Začínáme s horskou turistikou

Začínáme s horskou turistikou

Horská turistika v sobě spojuje aktivní pohyb a dobrodružství při poznávání novým krajin. Je skvělá pro posílená fyzické i duševní kondice a v neposlední řadě jí může provozovat každý bez ohledu na věk či kondici. Výběr terénu je ale v takových případech klíčový. Zatímco rovná lesní cesta nabízí skvělou procházku i pro nadšence v pokročilejším věku, strmé stoupání na úpatí hor představuje náročnou túru pro zkušené turisty. Turistika představuje velmi rozmanitý sport, pokud jí tedy můžeme sportem nazvat. Není zapotřebí se za zajímavými toulkami vydávat hned tisíce kilometrů daleko, skvělé dobrodružství je možné zažít i v Čechám. I my máme hory a zajímavé kouty, které přímo lákají k prozkoumání. Samozřejmě pro nadšence je možné zvolit Alpy či Andy a vyzkoušet jednu z jejich proslulých ferrat. Při turistice je důležité nepřeceňovat síly a vybírat takový terén, který jste bez větších potíží schopni zdolat.

Sedící žena

Oblečení a výbava

Turistika je poměrně nenáročný sport, ovšem klade velký důraz na vybavení. Alespoň trekové boty představují absolutní základ, bez kterého do náročného terénu nevyrážejte. Skály a horské cesty jsou velmi nebezpečné a v obyčejných teniskách hrozí uklouznutí či posmeknutí nohy, které by nemuselo dopadnout dobře.

Muž na horách

Zapomeňte na těžké oblečení, které vás možná zahřeje, ale je v něm téměř nemožné udělat jakýkoliv pohyb. Raději sáhněte po speciálním funkčním oblečením, které je speciálně vyvinuté pro horskou turistiku. Zvolte více vrstev, díky kterým bude tělo možné lépe regulovat teplotu. Bavlněné oblečení je v tomto případě lepší nechat doma a místo toho zvolit syntetické. Důležitá je i svrchní vrstva, která by měla ochránit před nepřízní počasí. Mějte na paměti, že hory jsou nevyzpytatelné a nikdy nevíte, co vás zde může potkat. A v neposlední řadě nezapomeňte přibalit i několik párů ponožek navíc, jistě se budou hodit!

I skákáním se dá hubnout

I skákáním se dá hubnout

Na to zlepšit si kondici nikdy není později, stejně tak jako na hubnutí. S vhodným vybavením můžete zvládnout obě věci najednou. Jen to chce vytrvat.

I skákáním se dá hubnout

Na světě začíná pomalu ale jistě být více lidí, kteří trpí nadváhou a následky z ní než jedinců trpících na podvýživu. Na jednu strunu je samozřejmě dobře. Na stranu druhou je to však problém, který je potřeba řešit co nejefektivněji, jelikož jedinci s obezitou nejenže trpí více než zbytek populace s průměrnou hmotnosti, ale také více zatěžují zdravotní systém. To je samozřejmě velký problém, jelikož to stojí hromadu peněz, které by se jinak mohly investovat do jiných věcí. Kupodivu ale není nutné vynaleznout lék na obezitu, ale spíše na civilizační pohodlnost, která je za velkou nadváhu zodpovědná.

Plážová trampolína

Lidé a tvorové obecně tloustnou, když do sebe dostávají více kalorií, než kolik jsou schopni zlikvidovat. A to je i problém s narůstající obezitou v populaci. Stačilo by tak, kdyby lidé lépe jedli a více se hýbali. To se samozřejmě snadno řekne, ale realizovat takovýto plán je velice náročné, s dnešními zákony prakticky nemožné. Každý však může pro své zdraví udělat maximum i bez případných dotací za hubnutí. Stačí jen zvolit si správný jídelníček a začít se trochu hýbat, třeba prostřednictvím kvalitní trampolíny 305 https://www.goodjump.cz/trampolina-305.

Prohnutá trampolína

Na rozdíl od kol nebo dokonce kvalitních běžeckých bot nestojí trampolíny zase tolik. Levnější verze pro jednoho člověka se dá pořídit i za jednu tisícikorunu, což rozhodně není mnoho. Investovat tyto peníze se samozřejmě v tomto případě vyplatí, jelikož skákání je nejen zdravé, ale zároveň i zábavné. Stejně jako jiné sportovní aktivity, i skákání je potřeba vykonávat pravidelně, jinak se veškeré snažení mine účinkem. Naštěstí je to docela zábava, takže většina lidí se nemusí nechat dvakrát přemlouvat.

Kterou zvolit?

I když je samozřejmě možné vybrat si ten nejlevnější model, je určitě lepší zvážit více možností, a to i když by byly o něco dražší. Úplně nejlevnější verze trampolín totiž nemají veškeré bezpečnostní prvky, které jsou ale potřebné.

S peckou nebo bez ní, to je podle chuti

S peckou nebo bez ní, to je podle chuti

Ale vždy je výsledkem nápoj s říznou chutí a podmanivou vůní. Plody švestky domácí se k procesu výroby ovocných destilátů používají u nás nejčastěji. Je to proto, že tyto plody patří k ovoci, které má velmi vysoký obsah cukrů. Navíc je zde také výhodou, že v případě, že je nepříznivé počasí, nemusíme až tak nutně spěchat se sklizní, a můžeme déle pro dozrání plodů využít slunečních dnů.

podává se slivovic

Je to proto, že v případě přezrání švestek na rozdíl od jiného ovoce nedojde k tomu, že začne nahnívat. Samozřejmě, že švestka musí být zdravá, nesmí být rozpukaná, to by mohla být náchylná k hnilobě. Toto ovoce může být pro založení kvasu, velmi často sklízené až v období kdy naši zahradu navštíví první mrazíky. Ale pozor, na dříve opadané plody. Proč? Jak odborníci uvádějí, takové plody by vůbec do zakládaného kvasu přijít neměly. Je to proto, že by mohla způsobit hnilobné procesy, které by také znehodnotily vůni a chuť tohoto destilátu. Také je zde další výhoda, že si sklizeň můžeme v této pozdější době, kdy naši zahradu navštíví první mrazíky ulehčit, a to pomocí toho, že ovoce, tedy švestky setřásáme ručně ze stromu. A s ohledem na to, že chceme čisté ovoce, můžeme použít plachty, které natáhneme pod strom. Vše uvedené je složité, nemusíte samozřejmě dělat nic, drtit ovce, shánět nádoby na kvas, hlídat celý proces kvašení a nakonec vše dopravit do pálenice, kde se tyto lahodné moky vyrábějí. Máte jinou možnost, a to zakoupení kvalitní Slivovice https://www.lihovarek.cz/slivovice/

švestky na slivovici

Tam si vyberete z mnoha druhů, které mají vždy skvělou chuť. Ale uvedené proměny ovoce neskončí jen destilací a následným skladováním, ale je zde také i podávání. Tak jako se dá z podání ruky vyčíst nejen srdečnost, ale také i upřímnost, či radost ze setkání, také jakým způsobem je nabízená slivovice může být ovlivněná samotná atmosféra setkání.

Jak vybrat vhodnou vodovodní baterii a ušetřit? Víme, na co se při výběru zaměřit!

Výběr vodovodní baterie se může zdát jako úplná hračka, ale nemusí tomu tak být. Na výběru totiž hodně záleží, dobrá vodovodní baterie vám dost ušetří.

Jak vybrat vhodnou vodovodní baterii a ušetřit? Víme, na co se při výběru zaměřit!

Pokud jste se léta o vodovodní baterie nezajímali, možná vás hodně překvapí, jaký výběr dnes máme. Když si budete baterii vybírat, narazíte na nejrůznější modely, designově i tvarově zajímavé kousky, některé baterie jsou velmi úsporné a dokážou pak ušetřit výrazně výdaje za spotřebu vody. Každá vodovodní baterie by měla být vybírána podle toho, co všechno umí i podle toho, jak vypadá. Protože i na vzhledu záleží, baterie by měla v moderních domácnostech doplňovat elegantně vzhled koupelny či kuchyně.

pexels-photo-6436770

Co přesně chcete?

Každý z nás má zcela odlišné požadavky a na ty je třeba se zaměřit. Rozhoduje také umístnění baterie, do módy se pak vrací i klasické kohoutkové baterie, které dříve vytlačily modernější pákové baterie. Při výběru může rozhodovat velikost baterie, její ovládání, plynulost mezi studenou a horkou vodou a samozřejmě vzhled. Pozor na to, abyste vybírali dostatečně velkou baterii, což oceníte hlavně v kuchyni, kdy je potřeba do dřezu dávat špinavé nádobí a velké hrnce a také napouštět vodu do nádob. Celkem rozlišujeme čtyři základní druhy vodovodních baterií, kuchyňské, umyvadlové, bidetové, sprchové a vanové. Pokud kupujete všechny baterie naráz do jedné místnosti, zpravidla koupelny, měly by být baterie stejné, aby k sobě pěkně ladily.

pexels-photo-6489101

Můžete ušetřit

Ať už je to kuchyňská nebo koupelnová baterie https://www.jbsanitary.cz/6-vodovodni-baterie určitě budete chtít, aby byla co nejvíce úsporná. V tomto ohledu rozhodně vedou termostatické baterie, které dokážou ušetřit až o padesát procent více vody, než běžně užívané baterie. U termostatických baterií pak máte jistotu, že se malé děti neopaří, protože je automaticky nastavena pojistka, která zabraňuje pouštění horké vody. V případě, že zvolíte klasickou baterii, určitě si k ní pořiďte i praktický perlátor, který stejně tak napomáhá ušetřit vodu. Perlátor na vodovodní baterii dokáže za minutu ušetřit několik litrů vody.

Při výběru vodovodní baterie se vyplatí nešetřit, investice se vám totiž několikanásobně vrátí. Kvalitní baterie může vydržet v domácnosti dlouhá léta.

Jak podpořit růst řas a jejich přirozený vzhled

Jak podpořit růst řas a jejich přirozený vzhled

V lidském organismu vše funguje tak, že se musí na prvním místě zajistit funkce důležitých orgánů, a teprve pak se dodává energie a živiny všemu ostatnímu. To je také důvod, proč se první známky stárnutí (a mnohdy i bohužel velice brzy) objevují na pokožce, vlasech a obočí. Nikdo z nás však netouží rychle stárnout, mít vrásčitou pleť a šediny již ve středním věku, podmínkou je ovšem také pro to něco udělat.

hezká dívka

Rozhoduje životní styl

Jistě nemusíme zdlouhavě popisovat, jak důležitý je pravidelný pohyb, dobrý spánek, redukce stresu a pozitivní myšlení a samozřejmě strava. Ta však dělá mnoha lidem stále obrovské problémy, neboť je někdy obtížné zříci se stravovacích zlozvyků a zároveň pochopit, co nám doopravdy prospívá, a co naopak škodí.

nádherná dívka

Dobrou cestou ke zlepšení vlastního zdraví a zároveň i vzhledu, je větší objem rostlinné stravy v patřičné kvalitě a vhodně tepelně upravené. Kromě zeleniny, ovoce, zdravých tuků a luštěnin bychom měli odbourat kromě nadbytku cukru bílé pečivo a nahradit jej celými zrny. Vřele vám můžeme doporučit obilninu (bezlepkovou) s názvem Quinoa. Je prospěšná pro celý organismus a ne náhodou se Quinoa využívá i pro séra k růstu řas Pulo a obočí, obsahuje totiž velmi mnoho výživných látek, především snadno využitelných esenciálních aminokyselin a minerálních prvků, které potřebují buňky pro výživu a regeneraci.

Můžeme si vypomáhat i jinak

Chceme-li podpořit kvalitu pleti, vlasů, obočí i řas, můžeme to provést nejen vnitřní cestou skrze stravu, ale i vhodnými prostředky ve formě kondicionérů, tonik, olejů a krémů.

Arganový a ricinový olej – živiny se do organismu vstřebávají i pokožkou a skrze vlasovou tkáň, to je známá věc, kdy zabírají různé koupele a podobné wellness procedury. Arganový a ricinový olej mají blahodárný vliv na zpevnění buněčné struktury a hydrataci buněk, proto se také přidávají jako významná složka do séra pro růst obočí a řas již desítky let.

Když dítě pláče, dejte se do zpěvu

Když dítě pláče, dejte se do zpěvu

Říkaly to už naše prababičky a před nimi jistě i jejich prababičky; pokud chcete dítě ukolébat, uklidnit nebo ujistit o vaší přítomnosti, je nejlepší mu začít zpívat. Mluvené slovo miminko nezaujme tolik, jako zpěv, melodie propojená se slovy. Příjemně se měnící vibrace vašeho hlasu, pokud si při  zpěvu vezmete miminko do náruče, nejlépe si ho přitisknete na holou pokožku, dítě ukolébají mnohem lépe a snadněji, než když k němu budete jenom mluvit.

·         Jako vaše maminky
Pamatujete si vy sami, jestli vám maminky zpívaly, když jste byli malí? Pokud jste byli miminka, nejspíš si to nebudete pamatovat, ale okolo věku tří let byste mohli mít první vzpomínky. Pamatujete si, jestli vám někdo zpíval? Pokud ne maminka, možná babička nebo teta? Buďte si jistí, že zpívání dětem je sice stále méně časté, ale jistojistě to je zaručený způsob, jak dítě uklidnit nebo je přivést na jiné myšlenky, když se třeba v noci vzbudí s noční můrou.

·         Nechat se unést hudbou
Nejnovější italská studie ukázala, že děti jsou více než jenom schopné pochopit hudbu a nechat se unést jejím rytmem, a to i děti mladší jednoho roku. Děti reagovaly na písně, které nebyly v jejich rodné řeči, a jejich rodič nebyli v zorném poli dětí, aby byl výsledek průzkumu jasný. Testovaly se takto děti mezi šestým a devátým měsícem. Když děti poslouchaly hudbu, byly klidné po průměrně devět minut. Když poslouchaly mluvené slovo, začaly v průměru plakat po čtyřech minutách.

·         Když zpívají matky
Dokonce když matky samy zpívaly svým potomkům v jejich rodné řeči anebo na ně mluvily, lepší výsledky měl zpěv. Kdykoli dítě začalo plakat a matka začala zpívat uklidňující ukolébavku v rodné řeči dítěte, pláč se zastavil a děti byly klidné.

Doporučení profesionálů
Nejlepší je zpívat dítěti nějakou klidnou a jednoduchou melodii. Dítě se učí tradici a je dobré takto kontrolovat dětské emoce.

Nová jiskra ve vztahu

Nová jiskra ve vztahu

Čas, čas, čas. Kolikrát vyslovíme „nemám teď čas“, „nestíhám“, „později“ a podobné fráze. Mnoho vztahů se bortí právě z důvodu, že na sebe nemáme čas. Často se raději díváme do mobilů než do očí. Vše chceme hned, v hlavě máme přehršel informací. Zpomalte! Odložte mobil a podívejte se partnerovi do očí, poslouchejme se, usmívejme se na sebe. Než držet v ruce mobil držme raději partnerovu ruku. Často zapomínáme na ty drobné projevy lásky a sympatie, kterými je obyčejné pohlazení, objímání a milování. Pokud si řekneme, že na to nemám čas, zkusme se podívat pravdě do očí. Kolikrát denně věnujeme svůj dotek mobilnímu telefonu a kolik doteků věnujeme svému partnerovi či partnerce. Ve většině vztahů vyhraje mobil. Zkusme tedy partnerovi věnovat alespoň stejný počet dotyků.

ruku v ruce

Dalším problémem je špatná komunikace. Ano, většinou musíme řešit provozní věci, zda děti mají úkoly, co koupit tchýni k narozeninám. Ale zavzpomínejte, co jste si říkali nebo psali ve zprávách na začátku vašeho vztahu. Zpráva o tom, že se na svůj protějšek těšíte, jistě vykouzlí úsměv na rtu. A pravděpodobně mu bude jedno, jestli večeře bude teplá či studená. Zamyslete se, co bychom chtěli od svého protějšku slyšet a sami mu to řekneme. Odezva na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Sousta z nás po příchodu z práce automaticky pustí televizi, rádio nebo počítač. Vždyť je to jen kulisa. Často opravdu plně nevnímáme slova nebo obraz, ale stejně přijde okamžik, kdy nás informace zaujme a my zapomeneme na rozhovor s partnerem. Naučme se pouštět tyto přístroje pouze ve vymezeném čase. Zkusme si povídat jen tak bez šumu televize nebo rádia.
šťastný pár

Pokud to vázne i během společných intimních chvil, tak je důležité se připravit. Mobil vypneme nebo alespoň ztišíme, stejně tak necháme vypnutou televizi a rádio. Oblíbená hudba může naopak hodně pomoci. Píseň, při které jste spolu tančili, líbali se, či milovali, dokáže zázraky. K tomu společná koupel doplněná vonnými esencemi a krásný večer se jistě dostaví.

Po přechodu do ložnice zkusme okořenit zajetý stereotyp. Po nějaké době pravděpodobně víme, co a jak partnera nažhaví. Ale zkusme upustit uzdu fantazii, odhodit stud a překvapit sebe i protějšek něčím neobvyklým.

Udělejte si na sebe čas

Udělejte si na sebe čas

Ráno vypravit děti do školky/školy, sebe do práce. Odpoledne z práce honem rychle pro děti do školy, na nakup a domů udělat s nimi domácí úkoly, uvařit večeři, uklidit a jít spát.
Kdy si mám na sebe asi jako udělat čas?
Připomíná vám to něco? Je to obrázek spousty žen. Potom se nikdo nemůže divit, že takové ženy jsou unavené a protivné. Kdo by taky nebyl. Když všechno dělají jen pro druhé a sami na sebe zapomínají.
Přitom mít na sebe čas neznamená hodiny, ale stačí pravidelně věnovat sama sobě několik minut několikrát za den.
dívka na louce
Jak takový několika minutový čas sama pro sebe může vypadat?
·         Zacvičte si jógu, protáhnete tím celé tělo a zklidníte mysl
·         Udělejte si masáž obličeje, která je perfektní proti stresu
·         Vypijte si v klidu kafe nebo čaj
·         Zapalte si svíčku (třeba v koupelně, když se půjdete sprchovat)
·         Pusťte si vaši oblíbenou hudbu a zatancujte si. Díky tanci se budete cítit více jako žena, ale odtancujete stres a napětí
 
Krásná představa, ale jak toho dosáhnout?
Jednoduše:
·         zamyslete se, co je a co naopak není pro vás priorita?
·         Nemohou vám děti s něčím pomoc? Odnést koš? Vyndat nádobí z myčky? Vyluxovat? Pokud nemáte úplně malé děti, myslím si, že najdete činnosti, které jim můžete přenechat a tím najít chvilku sama pro sebe
·         A co manžel? Nemohl by třeba jednou napsat s dětmi úkoly on? Nebo si s nimi jen hrát? Určitě ano.
 
Když zapojíte manžela nebo třeba i babičky získáte ještě více času pro sebe, který můžete využít třeba takto:
·         Dojít si na hodinovou relaxační masáž
·         Zacvičit si v posilovně, na hodině aerobiku nebo zumby
·         Konečně se začíst do té knihy, co už vám měsíce leží na nočním stolku a jen se na ni práší
·         S kamarádkou na kafíčku probrat ženské záležitosti
 Žena a hodiny
Možností je daleko více. A myslím si, že vy sama nejlépe víte, jak si odpočinete, zrelaxujete se tak, abyste byla spokojenou ženou.
Udělejte první krok a buďte spokojená žena!

Znamení zvěrokruhu, která se chovají jako velké děti

Znamení zvěrokruhu, která se chovají jako velké děti

Nikdo neřekl, že je snadné vytvořit vztah. Kromě skutečnosti, že každý z nás má odlišný charakter, návyky a přístup k životu, rozhoduje také to, znamení zvěrokruhu jsme.
Každý z nás sní o vztahu s partnerem, který se bude o nás starat, pečovat, angažovat se a spolu s námi bude partner o vztah pečovat. Bohužel to není vždy tak barevné a realita nás překvapuje. Místo odpovědného a pečlivého chlapa dostáváme „velké dítě“.
astrologické grafy
Existují partnerství, v nichž dominuje jedna ze stran, vztahy, kde se jeden z partnerů chová jako dítě. Vytvoření vztahu s emocionálním, nestabilním a urážlivým chlapem není snadné. Než v tom vztahu uvízneme navždy, můžeme být opatrní a předem si zkontrolovat, jaké znamení zvěrokruhu je muž, kterého potkáme, protože jak se ukazuje, existují některá znamení, která mají toto chování podobné.
Která to jsou?

RAK

Raky se vyznačují jako velmi emotivní bytosti. Pokud se v nich nahromadí příliš mnoho, pak explodují. Může to být silná rána pro druhou stranu, zejména, když je to poprvé. Jak se na ně zaměřit? Když nedostanou dostatečnou pozornost, mohou udělat scénu. Na jedné straně se rak připojí ke svému partnerovi a na druhé straně ho může odehnat, aniž by vydal varovné signály.
znamení berana obrázek

ŠTÍR

Bezohlednost a sobeckost jsou charakteristickými znaky štírů. Na druhé straně se lidé pod tímto znamení zvěrokruhu ve vztahu často zdají nudní. Když se cítí zraněni a uraženi, ztichnou a bohužel nedělají nic pro zlepšení vztahů. To je důkaz jejich dětinského chování. Dalším negativním chováním tohoto znamení je to, že může klást příliš mnoho požadavků na svého partnera. Dokonce požadují nemožné.

BERAN

Každý, kdo zná lidi ve znamení Berana, ví, že tito lidé nejsou trpěliví. Vyznačují se impulzivitou a nemají žádný problém křičet tváří svého partnera, což se jim nelíbí. Beran často podlehne emocím, které nemohou ovládat. Berani jsou často vůči sobě citliví, což je nutí zapomenout na pocity svého partnera.

BLÍŽENCI

Lidé pod tímto znamení zvěrokruhu jsou velmi energičtí, což se také promítá do vztahu. Ne každý je však schopen splnit požadavky takové osoby. Jejich dětinskost spočívá v tom, že neumí řešit problémy. Poté přenesou veškerou odpovědnost na partnera, i když to není jeho chyba.