Výběr vodovodní baterie se může zdát jako úplná hračka, ale nemusí tomu tak být. Na výběru totiž hodně záleží, dobrá vodovodní baterie vám dost ušetří.

Jak vybrat vhodnou vodovodní baterii a ušetřit? Víme, na co se při výběru zaměřit!

Pokud jste se léta o vodovodní baterie nezajímali, možná vás hodně překvapí, jaký výběr dnes máme. Když si budete baterii vybírat, narazíte na nejrůznější modely, designově i tvarově zajímavé kousky, některé baterie jsou velmi úsporné a dokážou pak ušetřit výrazně výdaje za spotřebu vody. Každá vodovodní baterie by měla být vybírána podle toho, co všechno umí i podle toho, jak vypadá. Protože i na vzhledu záleží, baterie by měla v moderních domácnostech doplňovat elegantně vzhled koupelny či kuchyně.

pexels-photo-6436770

Co přesně chcete?

Každý z nás má zcela odlišné požadavky a na ty je třeba se zaměřit. Rozhoduje také umístnění baterie, do módy se pak vrací i klasické kohoutkové baterie, které dříve vytlačily modernější pákové baterie. Při výběru může rozhodovat velikost baterie, její ovládání, plynulost mezi studenou a horkou vodou a samozřejmě vzhled. Pozor na to, abyste vybírali dostatečně velkou baterii, což oceníte hlavně v kuchyni, kdy je potřeba do dřezu dávat špinavé nádobí a velké hrnce a také napouštět vodu do nádob. Celkem rozlišujeme čtyři základní druhy vodovodních baterií, kuchyňské, umyvadlové, bidetové, sprchové a vanové. Pokud kupujete všechny baterie naráz do jedné místnosti, zpravidla koupelny, měly by být baterie stejné, aby k sobě pěkně ladily.

pexels-photo-6489101

Můžete ušetřit

Ať už je to kuchyňská nebo koupelnová baterie určitě budete chtít, aby byla co nejvíce úsporná. V tomto ohledu rozhodně vedou termostatické baterie, které dokážou ušetřit až o padesát procent více vody, než běžně užívané baterie. U termostatických baterií pak máte jistotu, že se malé děti neopaří, protože je automaticky nastavena pojistka, která zabraňuje pouštění horké vody. V případě, že zvolíte klasickou baterii, určitě si k ní pořiďte i praktický perlátor, který stejně tak napomáhá ušetřit vodu. Perlátor na vodovodní baterii dokáže za minutu ušetřit několik litrů vody.

Při výběru vodovodní baterie se vyplatí nešetřit, investice se vám totiž několikanásobně vrátí. Kvalitní baterie může vydržet v domácnosti dlouhá léta.