Rubrika: Muži

Jsou opravdu muži z Marsu?

Málokterá kniha vyvolala tolik zájmu a ohlasů jako ta, že Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Od roku 1991 se ji po celém světě prodaly miliony. Do češtiny byla přeložena v roce 1994 Petrou Klůfovou-Štechovou a Václavem A. Černým a na trh ji uvedlo nakladatelství Práh. Názory na ni jsou ve velké míře pozitivní. A jako vždycky se najdou i její odpůrci. Obzvláště ji nepřijímají lidé, kteří mají pocit, že světu rozumí nejlépe oni sami. A že do partnerských vztahu jim nemá nikdo zasahovat. I kdyby to byla dobře míněná rada. V podtitulu této knihy je uvedeno, že je v ní nabídnut praktický návod na porozumění v soužití muže a ženy a naplnění toho, co od soužití očekávají. Velkou devízou je, že tato inspirativní knížka ukazuje, jak v partnerském soužití dosáhnout láskyplného vztahu. I dnes, po třiceti letech od vydání, je jak čtena, tak i poslouchána ve formě audio. A pořád v ní mladí lidé nacházejí poučení a spoustu dobrých nápadů, které stojí za vyzkoušení.

Muž je z Marsu a žena z Venuše. A dítě z Vesmíru.

Snad největším přínosem této knihy je základní myšlenka, která dokazuje rovnocennost mezi oběma pohlavími. Přestože jsou muži z Marsu a ženy z Venuše. Humorně popsané historky, které zažívají ve svém partnerském soužití všechny páry, nabízejí i okamžitá řešení. Přestože, jak autor knihy označil, jsou obě pohlaví původem z jiné planety.

Mužská pomoc v domácnosti

A o to víc stojí za to srovnat soužití s tímto náhledem do klidu a pohody. Nejoblíbenější kapitolou většiny žen je ta, ve které uvedeno 101 způsobů, jak mohou získat muži  u svých partnerek kladné body. Či jak ho naprogramovat, aby řekl ano. A na dalších stránkách se muži dočtou, proč nosit ve své peněžence fotku své vyvolené, kterou s postupujícím časem nezapomene vyměnit za novou. Rovněž rada, jak udělat radost své ženě při domácích pracích, by mnoho mužů nenapadlo. A přitom stačí tak málo. Nabrousit kuchyňské nože, koupit lepidlo a opravit rozbité hrníčky či vyměnit žárovku. Dříve, než vám to bude muset být pětkrát připomenuto. V knize je rovněž popsáno to nejlepší koření každého vztahu. A to je humor. S úsměvem na rtech se stane společný život procházkou růžovou zahradou.

Zážitek na vlastní kůži

Zážitek na vlastní kůži

Milujete počítačové hry? Nejvíce Vás baví ty, u kterých musíte trochu přemýšlet, zapojit logické myšlení a vymyslet řešení, jak postupovat dál, jinak Vás hra do dalšího kola nebo do další fáze nepustí? V tom případě si podobnou „hru“, můžete vyzkoušet i na vlastní kůži a to dokonce u nás v České republice v Kolíně. Podobné hry už jsou dostupné kdekoliv po zeměkouli. Velice populární se staly v zahraničí, kam chodí tisíce lidí, jsou tedy hojně navštěvované. Podobnou „únikovku“, jak se těmto hrám začalo mezi lidmi běžně říkat, si můžete zahrát i u nás.ošoupaná místnost, nápis exit červený, otevřené dveře.jpg

Ideální prostory

Úniková hra Praha enigmaescape.cz představuje moderní a nevšední zážitek. Našly se k tomu ideální prostory v Kolíně. Veškerá akce se totiž odehrává v domě z první republiky. Zde si můžete zahrát verzi nazývanou Enigma nebo Dvojitý agent.

  1. Sestavte tým a začneme

Hrát může dva až pět lidí. Svůj tým si sestavíte sami. Pozvat můžete kohokoliv. Stačí se domluvit v rámci rodiny, nebo s přáteli, spolužáky, kamarády, kolegy z firmy.
Celá akce má limitovaný čas 75 minut. Po tuto dobu budete v místnosti, kde musíte najít nějakou drobnost, která napoví, jak postupovat, abyste se mohli dostat ven. Řešíte logické hádanky, nacházíte skryté předměty, plníte úkoly a snažíte se vysvobodit. Pracujte jako tým a možná to dokážete.

  1. Co se bude dít?

Vstoupíte do tajemné místnosti plné záhad. Měli byste přemýšlet, logicky uvažovat, hledat nápovědy, skryté předměty, které pomohou dostat se dál. Cílem hry je samozřejmě vymanit se ze spárů budovy a uniknout ve vymezeném čase.

  1. Jedinečný dárek

Voucher můžete věnovat také jako dárek. Například dospělým dětem, bráchovi, ségře, ale také rodičům, příbuzným, kamarádům a podobně.tma v tunelu, starý nepoužívaný vlak.jpg

  1. Dvojitý agent

Nejenom verzi Enigmu si můžete v této lokaci zahrát, ale nabízí se také ještě i verze Dvojitý agent. U této verze zjišťujete veškeré informace o kolegovi. Opět řešíte logické hádanky, nacházíte skryté předměty a musíte přijít na to, kdo za tím vším stojí a co je vlastně zač, ten Váš kolega.
 

Kvalitní vezírek je potřeba

Kvalitní vezírek je potřeba

Kdo chce dneska u nás chytat rekreačně ryby, potřebuje nejen adekvátní povolení, ale také mít po ruce vybavení na úrovni. Mít jen klacek opatřený silonem s háčkem na konci vám příliš v chytání nepomůže. Abyste byli úspěšní a alespoň občas ze svého lovu šupinatců donesli nějaký ten úlovek, musíte si trochu připlatit. Není nutné brát hned ty nejdražší pruty a kupovat si vlasce, které by utáhly i rozjetý kamion, ale pár tisíc, možná i několik málo desítek tisíc, vás to stát bude. Vybavení rybáře se totiž neskládá pouze z prutu, ale také i z dalších doplňků, mezi které bezesporu patří i vezírek.
prut na síti

K čemu slouží

Pokud jste zatím pouze začínající rybáři, kteří mají první chytání ryb teprve před sebou, možná jste se ještě s pojmem vezírek nesetkali. Jedná se v podstatě o síťku, která slouží ke skladování ryb přímo na místě. Umisťuje se do vody, aby ryby nelekly. Někdo hned úlovek zabíjí, ale chcete-li posedět déle, není to dobrá strategie. Rybí maso začíná poměrně rychle hnít, zvláště, je-li na slunci. Proto je dobré rybu hned nezabíjet, ale uvěznit ji dočasně právě ve vezírku, odkud by neměla utéct. Tedy alespoň v případě, že jste nekoupili šunt.
rybaření s tátou

Musí být pevný

Základním předpokladem dobrého vezírku je jeho pevnost. Musí být vyrobený z odolného materiálu, jinak ho některé dravější ryby mohou poškodit natolik, že se jim podaří proklouznout ven. Rozhodující vlastností je rovněž hustota síťky. Vezírky sice nejsou koncipované pro ty nejmenší ryby, ale malý kapřík nebo tenká štika by neměli mít možnost proniknout díky nízké hustotě sítě ven. V případě, že jste rybář ekolog, můžete si krapet připlatit a pořídit si EKO vezírek. Ty jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které po utáhnutí dokáží vytvořit dokonalou tmu a tím rybu uklidnit. To se hodí hlavně pro dravce, kteří mají neustále tendence dostat se ven. Musíte však počítat s tím, že tyto typy schnou o něco déle .