Málokterá kniha vyvolala tolik zájmu a ohlasů jako ta, že Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Od roku 1991 se ji po celém světě prodaly miliony. Do češtiny byla přeložena v roce 1994 Petrou Klůfovou-Štechovou a Václavem A. Černým a na trh ji uvedlo nakladatelství Práh. Názory na ni jsou ve velké míře pozitivní. A jako vždycky se najdou i její odpůrci. Obzvláště ji nepřijímají lidé, kteří mají pocit, že světu rozumí nejlépe oni sami. A že do partnerských vztahu jim nemá nikdo zasahovat. I kdyby to byla dobře míněná rada. V podtitulu této knihy je uvedeno, že je v ní nabídnut praktický návod na porozumění v soužití muže a ženy a naplnění toho, co od soužití očekávají. Velkou devízou je, že tato inspirativní knížka ukazuje, jak v partnerském soužití dosáhnout láskyplného vztahu. I dnes, po třiceti letech od vydání, je jak čtena, tak i poslouchána ve formě audio. A pořád v ní mladí lidé nacházejí poučení a spoustu dobrých nápadů, které stojí za vyzkoušení.

Muž je z Marsu a žena z Venuše. A dítě z Vesmíru.

Snad největším přínosem této knihy je základní myšlenka, která dokazuje rovnocennost mezi oběma pohlavími. Přestože jsou muži z Marsu a ženy z Venuše. Humorně popsané historky, které zažívají ve svém partnerském soužití všechny páry, nabízejí i okamžitá řešení. Přestože, jak autor knihy označil, jsou obě pohlaví původem z jiné planety.

Mužská pomoc v domácnosti

A o to víc stojí za to srovnat soužití s tímto náhledem do klidu a pohody. Nejoblíbenější kapitolou většiny žen je ta, ve které uvedeno 101 způsobů, jak mohou získat muži  u svých partnerek kladné body. Či jak ho naprogramovat, aby řekl ano. A na dalších stránkách se muži dočtou, proč nosit ve své peněžence fotku své vyvolené, kterou s postupujícím časem nezapomene vyměnit za novou. Rovněž rada, jak udělat radost své ženě při domácích pracích, by mnoho mužů nenapadlo. A přitom stačí tak málo. Nabrousit kuchyňské nože, koupit lepidlo a opravit rozbité hrníčky či vyměnit žárovku. Dříve, než vám to bude muset být pětkrát připomenuto. V knize je rovněž popsáno to nejlepší koření každého vztahu. A to je humor. S úsměvem na rtech se stane společný život procházkou růžovou zahradou.

5/5 - (1 vote)