Milujete počítačové hry? Nejvíce Vás baví ty, u kterých musíte trochu přemýšlet, zapojit logické myšlení a vymyslet řešení, jak postupovat dál, jinak Vás hra do dalšího kola nebo do další fáze nepustí? V tom případě si podobnou „hru“, můžete vyzkoušet i na vlastní kůži a to dokonce u nás v České republice v Kolíně. Podobné hry už jsou dostupné kdekoliv po zeměkouli. Velice populární se staly v zahraničí, kam chodí tisíce lidí, jsou tedy hojně navštěvované. Podobnou „únikovku“, jak se těmto hrám začalo mezi lidmi běžně říkat, si můžete zahrát i u nás.ošoupaná místnost, nápis exit červený, otevřené dveře.jpg

Ideální prostory

Úniková hra Praha enigmaescape.cz představuje moderní a nevšední zážitek. Našly se k tomu ideální prostory v Kolíně. Veškerá akce se totiž odehrává v domě z první republiky. Zde si můžete zahrát verzi nazývanou Enigma nebo Dvojitý agent.

  1. Sestavte tým a začneme

Hrát může dva až pět lidí. Svůj tým si sestavíte sami. Pozvat můžete kohokoliv. Stačí se domluvit v rámci rodiny, nebo s přáteli, spolužáky, kamarády, kolegy z firmy.
Celá akce má limitovaný čas 75 minut. Po tuto dobu budete v místnosti, kde musíte najít nějakou drobnost, která napoví, jak postupovat, abyste se mohli dostat ven. Řešíte logické hádanky, nacházíte skryté předměty, plníte úkoly a snažíte se vysvobodit. Pracujte jako tým a možná to dokážete.

  1. Co se bude dít?

Vstoupíte do tajemné místnosti plné záhad. Měli byste přemýšlet, logicky uvažovat, hledat nápovědy, skryté předměty, které pomohou dostat se dál. Cílem hry je samozřejmě vymanit se ze spárů budovy a uniknout ve vymezeném čase.

  1. Jedinečný dárek

Voucher můžete věnovat také jako dárek. Například dospělým dětem, bráchovi, ségře, ale také rodičům, příbuzným, kamarádům a podobně.tma v tunelu, starý nepoužívaný vlak.jpg

  1. Dvojitý agent

Nejenom verzi Enigmu si můžete v této lokaci zahrát, ale nabízí se také ještě i verze Dvojitý agent. U této verze zjišťujete veškeré informace o kolegovi. Opět řešíte logické hádanky, nacházíte skryté předměty a musíte přijít na to, kdo za tím vším stojí a co je vlastně zač, ten Váš kolega.