Správně se naladit na jarní dny a později velikonoční svátky je velice jednoduché. S přibývajícími slunečnými paprsky máme více energie a pozitivní myšlenky. Většinou tradičně ženy začínají s velkým jarním úklidem domovů, umývají okna, utírají prach a zdobí interiér velikonočními výzdobami. Muži čistí zahradu a připravují jí tak na nadcházející úrodný rok. Stříhají stromy, sází semínka zeleniny…
velikonoční vajíčka v ošatce
Dnes si spolu ukážeme pár tipů na rychlé a jednoduché dekorace nejen na Velikonoce, které vykouzlí radost a potěšení i ty nejmenší. Z nastříhaného proutí, které minimálně jeden den namočíte v nádobě s vodou, můžete tvořit nejrůznější tvary zvířátek, srdíček či vajíček. Jednotlivé části k sobě spojujete provázkem či silnou nití. Okrášlíte přírodními materiály, jako lýkem nebo sušenými květy. Nakonec přivážeme k ornamentu stuhu, která bude sloužit k zavěšení.
Na krásná a jednoduchá kuřátka budeme potřebovat velkou bambuli, kterou lze koupit nebo vyrobit doma z bavlny. Několik metrů obmotáte kolem ruky a středem protáhnete další kousek, kterým svážete a utáhnete bambuli. Po obvodu rozstřihnětě nůžkami jednotlivé části. Z barevného papíru vystřihněte oči, malý zobáček a dvě křidélka po boku. Nožky koupíte již hotové plastové ve výtvarných potřebách. Takto dokončené kuřátko postavte mezi vajíčka, květiny či jen na stůl. Tvořit lze takto mnoho barevných kombinací a velikostí. Od malých až po velké.
kuřátko v trávě
Na jarní zahrádku budete potřebovat menší květináč a substrát, kterým naplníte květináč do tří čtvrtin a poté rozprostřete semínka travin, které pokryjete tenkou vrstvou hlíny, a nakonec jemně zavlažíte pár kapkami vody. Necháte týden přírodu čarovat a poté vám vyroste krásná zelená travina. Tu můžete ozdobit zápichy, vajíčky nebo jen ponechat tak.
Zdobení vajíček již spadá do velmi dlouhé a rozsáhlé historie barvení kraslic. V každém kraji vznikaly jiné motivy a používali se nejrůznější techniky. Od obarvení vajíčka přírodními barvami nebo zdobením voskem či ubrouskovou technikou. Zde se fantazii meze nekladou.  Spoustu inspirace a zajímavých nápadů naleznete na internetu, v časopisech.