Snad každá žena zná pocit, že i přes všechnu její snahu, není byt či dům nikdy uklizený, a pokud uklizený je, déle jak dva dny nevydrží. Jsou určité zásady, které když budete dodržovat, bude se vám uklízet daleko lépe a efektivněji.
nepořádek v pokoji
1. Nikdy nic neodkládejte
Pokud jste typický prokrastinátor, je na čase to změnit. Pokud nebudete věci odsouvat a oddalovat, nepořádek se vám nenavrší. Nehledě na to, že zaschlé jídlo na talíři budete umývat dvakrát tak dlouho a s větší námahou.
2. Vysávejte a poté utírejte prach
Ačkoliv se vám to může zdát jako zbytečnost či nesmysl, opak je pravdou. Mohlo by se zdát, že pokud budete utírat prvně prach, pak spadne na zem a vy jej vysavačem jen vysajete a máte hotovo. Nicméně vás asi zklamu. Takový vysavač vám prach hodně rozvíří a ať chcete nebo ne, nasedá všude kolem, proto je dobré, po něm již zmíněný prach utřít.
3. Udělejte si řád
Pokud budete mít takzvaný úklidový řád a bude vám i všem ostatním členům vaší domácnosti naprosto jasné, co se kdy musí udělat, půjde úklid daleko rychleji. Ideálně, pokud mají děti přesně stanovené povinnosti a samy si po sobě uklízejí.
4. Používejte moderní technologie!
Moderní žena se bez nejnovějších a nejmodernějších technologii snad ani neobejde. Taková myčka nádobí nemá snad žádné mínusy. Pohodlně do ní veškeré nádobí naskládáte a už se nemusíte o nic starat. Stejně je tomu s robotickými vysavači. Nejenže, mezi tím než přijdete z práce, máte vysáto, ale dokonce můžete mít umytou i podlahu. Pokud máte vysátou a umytou podlahu a umyté nádobí, máte již půlku úklidu za sebou.
nepořádek na stole
5. Nechte to tak!
Může být v domácnosti milion elektronických pomocníků, ale pokud vás úklid prostě nebaví, nebo jste v domácnosti jediná, kdo uklízí, hoďte to za hlavu. Pokud bydlíte sama, nikoho nepořádek stejně nepohorší. Pokud máte rodinu, mohl by občas uklidit i někdo jiný, nebo ne?