Jestliže se plánujete velkou turistickou tůru po vrcholcích hor nebo jen lehčí procházku po hřebeni, pak je hned několik věcí, jež musí mít každý správný turista v batohu. Trávení času v přírodě a procházka horskou krajinou je skvělý relax. Zároveň je tento druh aktivního odpočinku mimořádné prospěšný pro naše fyzické i mentální zdraví. Při procházce si skvěle vyčistíte hlavu, zpevníte tělo a budete mít jednoduše daleko lepší náladu. Na co tedy nezapomenout, aby byl váš pobyt v horách co nejpříjemnější a bez zbytečných komplikací?

výlet do hor

Pořádná obuv je základ

Ať už se chystáte do těžkého terénu nebo jen na krátkou procházku, dobrá a kvalitní obuv je naprostou nutností. Před začátkem výletu se ujistěte, že vám bota dobře sedí a nikde vás neodírá. Rovněž se nedoporučuje do hor vyrážet ve zbrusu nových botách. Před začátkem výletu je vždy lepší boty “rozchodit” a místa, kde cítíte, že by mohly vzniknout nežádoucí puchýře ihned oblepit náplastmi. Rovněž nezapomeňte na vysoké ponožky, které zamezí tvorbě puchýřů a otlaků.

Ochraňte svůj chytrý telefon

Extrémní střídaní teplot, vlhkost a další vlivy nepříznivě působí na naší elektroniku. Pokud se rozhodnete vzít s sebou na výlet váš smartphone, nezapomeňte na kvalitní obal, jež vaše zařízení ochrání před výše zmíněnými nežádoucími vlivy a rovněž před případným pádem. Xiaomi redmi 6a obal navíc pořídíte na internetu za skvělou cenu. Objednejte nový kryt na váš mobil ještě dnes!

obal na smartphone

Náhradní oblečení

Při výšlapu se jistě zpotíte, proto je důležité mít sbaleno náhradní suché oblečení, do kterého se na vrcholu hory převléknete. Mějte také na paměti, že počasí na vrcholu může být diametrálně odlišné od počasí v údolí. Proto mějte vždy připravenou náhradní mikinu, bundu či dlouhé kalhoty. Počasí vysoko v horách je také velice nevyzpytatelné a rychle se mění, proto mějte při ruce kvalitní pláštěnku, jež vás ochrání před případným deštěm.