Úvěrovému trhu už několik let vévodí právě hypotéky. Je to vcelku logické, mnoho lidí se hodlá zadlužit právě za účelem vlastního bydlení. Menší spotřebitelské úvěry se také těší velké oblibě, ty jsou však mnohdy doménou nebankovních společností, které se specializují na půjčení menších finančních obnosů. Řada lidí je tak využívá na případné neočekávané výdaje nebo jako finanční rezervu před výplatou.

podpis smlouvy

Ještě chvíli u nebankovních společností zůstaneme, i když je pravda, že jejich specializací jsou hlavně menší spotřebitelské úvěry. Jejich škála je však daleko větší, což ne každý ví. Některé nebankovní společnosti začali konkurovat bankám i v dalším typu úvěrů. Ano, možná jste uhádli správně, jsou to hypotéky. Nejedná se však o běžné účelové úvěry na bydlení, na které jsme v bankovním světe zvyklí. Setkat se můžeme spíše s neúčelovými hypotékami, které u nás můžeme znát pod pojmem americké. Ty mají celou řadu nesporných výhod. Nejsou spjaty se striktními podmínkami při čerpání peněz, využít je tak můžete na cokoliv a přesto se stále jedná o hypotéku. I podmínky u nebankovních společností jsou daleko benevolentnější. Velmi zajímavým úvěrovým produktem je například hypotéka bez registru https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/, která cílí právě na klienty se špatnou platební minulostí.

sjednání hypotéky

U amerických hypoték je ovšem potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbou než u běžných účelových hypoték. Je to vcelku logické, jejich benevolentnost si vykupujete právě vyšší úrokovou sazbou. Ovšem v porovnání se spotřebitelskými úvěry jsou stále výhodnější. V posledních letech úroková sazba klesá hluboko pod 2%, což nabízí větší dostupnost tohoto druhu úvěrů. Nesmíme však zapomenout na pomyslnou 30% hranici, kterou musíme mít na účtu ještě před žádostí o hypoteční úvěr. Důležité je zmínit i fakt, že pokud nemáte ve vlastnictví žádnou nemovitost, možnost získání hypotéky se blíží de facto nule.