V dnešní době máme nepřeberné množství dětských kroužků. Jen sportů je na výběr bezpočet. O to těžší je vybrat ten nejvhodnější.
 
Jednou z priorit výběru muže být určitě lokalita. Ne každý rodič má možnost své dítko na kroužek vždy vodit a čím dříve bude schopné docházet samo, tím lépe. Takže bude dobré poohlédnout se někde v okolí bydliště.
chlapec na lyžích
 
Zásadní otázkou je, zda hledáte sport kolektivní, či individuální. Oboje má své pro i proti. V kolektivním sportu se dítě naučí i spousty praktických věcí do života, jako fungování ve skupině nebo dělání kompromisů. Individuální sport nás zase naučí být zodpovědný sami za sebe.
 
Pokud už od mala pozorujete, že Váš potomek při prvních taktech poklepává nohou, nenechá ho klidný žádný míč, nebo miluje vodu, je výběr o něco snadnější. Pokud ale žádný takovýto předpoklad vidět není, bude dobré vyzkoušet si sportů více. Většina klubů v dnešní době nabízí několik ukázkových hodin zdarma. Nejdůležitější přeci je, aby děti nový koníček opravdu bavil.
 
Dobrým základem je atletika. Pokud je dítko šikovné nebude mu dělat problém i po pár letech atletiky přechod na většinu ostatních sportů. Výjimkou jsou samozřejmě balet a hokej, kde je třeba začít s přípravou už velmi brzy. Další výhodou, kterou atletika má je, že zatěžuje tělo rovnoměrně.
dětský tým
 
Velmi populární je dnes jóga. Můžete si vybrat hned z několika druhů. Od jógy relaxační, až po hot jógu. Díky ní děti posílí jak svaly, tak procvičí klouby a uvolní mysl.
 
Dobré je si položit otázku, zda hledáte sport vrcholový, nebo pouze jako kroužek. Podle toho pak vybírat konkrétní klub. Prvotní informace naleznete na internetu na příslušných webových stránkách. Abyste získali lepší představu o fungování klubu, můžete zkusit vyhledat různé recenze, nebo si přečíst komentáře na facebookové stránce.
 
A pokud se při hledání do nějakého sportu zamilujete i vy, nezoufejte. V dnešní době má snad každý sport klub dospělých, kteří mezi sebe rádi přijmou další nadšence, co si s nimi půjdou po práci jen tak pro zábavu zacvičit.