Snad každá rodina má alespoň jednoho kutila. Takového, co všechny domácí opravy dělá sám a zavolání opraváře či instalatéra považuje téměř za osobní urážku. Toho, co zlepšuje prakticky všechno, co se v domě najde, od odtoku odpadu přes rozvod elektřiny po rozmístění zásuvek.

Jistě, mnohdy je takový kutil užitečný, a jeho schopnost spravit prakticky vše skutečně obdivujeme. Mnohdy je tomu však naopak. Ať tak či tak, vždy však ke své práci (a spokojenosti) potřebuje především správné nářadí. A kdy by byl lepší čas mu jej koupit než o Vánocích.

pila1

Potíž ovšem je, co vlastně koupit, zvlášť pokud se v nářadí příliš nevyznáte. Jednou z možností jsou nejrůznější kotouče do elektrické pily. Ty jsou totiž vyráběny z různých materiálů podle toho, na jakou práci jsou určeny. Příkladem může být pilový kotouč na kov I-nastroje.cz.

Ten je, jak již název napovídá, určen především k řezání kovu. Asi není třeba říkat, že se jedná o velmi tvrdý materiál, který není snadné rozřezat. I proto tyto kotouče nejsou zrovna levné – musí být vyroben tak, aby tuto zátěž dlouhodobě vydržely a neztupily se po prvním použití.

pila2

Můžeme se však ptát, zda je to skutečně vhodný dárek. Přeci jen, každý má jiné záliby, a je možné, že zrovna ten „váš“ kutil s kovem příliš nepracuje. Proto se tyto kotouče obvykle prodávají v sadách, kde je několik různých druhů, určených pro práci na různých materiálech. A věřte, že jsou rozhodně lepší, než ty univerzální, které se k pilám dodávají. Proto si s takovouto sadou najde to své každý kutil.

Pokud tedy doma takového člověka máte, a víte, že podobnou sadu ještě nevlastní, rozhodně se nemusíte bát mu ji darovat. Věřte, že ji rozhodně ocení. A kdo ví, třeba se vám odmění tím, že opraví například špatně odtékající odpad ve vašem domě. A i kdyby ne, nejsou Vánoce čas dávání, nikoliv braní? Občas je dobré si to připomenout, a za svou štědrost nic neočekávat.