Zrající sýr – tato pikantní pochoutka dokáže vyhnat z kuchyně či z obývacího pokoje i početnou návštěvu. Mohou se vám hodit ve chvíli, kdy se některých nezvaných hostů potřebujete rychle zbavit, ale teď vážně – jestliže je milujete a nechcete znepříjemňovat druhým lidem život, ukládejte je do zipového sáčku. Sáček je levný, pevný a kompaktní a hlavně perfektně těsní. Nemusíte se pak zdržovat s jeho pracným umýváním, jednoduše jej vyhodíte i s obalem od olomouckých tvarůžků.

směs ořechů a rozinek

Ořechy a semínka – víte, že k posílení imunity nestačí jen dostatek hořčíku, vitamínu C (ovoce a zeleniny) a vhodného pohybu? Potřebujete také dodat provitamín A, vitamín D ze sluníčka a stejně tak dostatek zdravých tuků omega-6 a omega-3. Ty obsahují zejména vlašské ořechy, lněné semínko a další druhy olejnatých semínek a oříšků. Měli byste je jíst alespoň obden, nejlépe namočené na pár hodin do vody nebo lehce opražené. A skladovat je můžete klidně i půl roku v zip sáčcích, odkud vždy vytlačíte přebytečný vzduch. Takto budou ořechy dobře uskladněné a nebudou podléhat zkáze.

Dětské stavebnice, kostky, karetní hry a puzzle – některé stavebnice a hry se mohou snadno poztrácet, když jim nevěnujete náležitou pozornost. Pokud je budete odkládat jen do papírové krabice, riskujete, že se mohou vysypat. V sáčku se zipem se nevysypou za žádných okolností a můžete si je klidně brát s sebou na dovolenou. Můžete mít karty a figurky „Člověče nezlob se“ takto uložené třeba na pláži u vody.

hromádka vrutů

Spojovací materiál při demontáži nábytku – když rozebíráte nábytek nebo nějaký spotřebič, na jehož drobnou opravu si troufáte sami, měli byste mít při ruce nějakou nádobku na odkládání šroubků, matiček, podložek, závlaček, vrutů, kolíků atd. Když je vložíte na talířek nebo do misky, ty se mohou převrhnout, zatímco v uzavřeném sáčku jsou v naprostém bezpečí.