Když totiž půjdete jinam, třeba na veřejnou plovárnu, nikdy nevíte, co ve vodě skutečně je. Oni sice vytahují laboratorní testy, ale ty se asi nedělají každou hodinu, že ano. A jen za těch šedesát minut se tam vystřídá lidí. Kdyby byli zodpovědní a před vstupem se umyli, snad by to ještě šlo. Ale to udělá málokdo a raději nebudeme rozebírat to, co ještě v té vodě dělají. Takže rychle opustíme plovárnu a jdeme zpět do svého.

bazén

Tady je klid a mír. Žádná hlava na hlavě a voda jako křišťál. Však to také dá starostí, to není jen tak. Zpočátku jste asi tápali, než jste přišli na všechny fígle, jak vodu čistou udržet. Nejvíce potíží přináší drobný prach. Ten je pouhým okem sotva viditelný, ale když se ho nakumuluje určité množství, dokáže nám pěkně zakalit vodu. Jak se do ní dostane? Většinou to způsobuje vítr, který jej přinese a tím nám vodu ničí. On ten prach totiž usedne na dno a tam začne hnít, pokud je organického původu. A to už je jen krůček k tvorbě sinic a tak dále. Takže se s ním musí ihned zatočit.

Jistě máte vyzkoušeno, že je nejlépe vidět hned po ránu, když ještě v bazénu nikdo nebyl. A jistě jste možná také zkusili hadr na holi. A také jste tedy zjistili, že to takto nejde. Jen se to všechno rozvířilo a víc nic. Nu, filtr něco posbírá, ale bakterie nezvládne. Na to musí přijít chemie. A na prach musí přijít vysavač.

velký bazén

Nezkoušeli jste náhodou ten, co máte v obýváku? A nastaly nějaké drobné potíže. Museli jste ho pak vyhodit, no to je škody naděláno. Takže jste si zajisté pořídili normální a klasický vysavač bazénu. A to jste udělali dobře, protože tím jste to vlastně vyřešili. To je vlastně i návod pro ostatní se stejným problémem. Takto mohou situaci vyřešit rychle a levně. Je už jen a jen na nich, jaký vysavač si koupí, zda ruční nebo plně automatický. Který je lepší snad ani nebudeme řešit.