Už víte, kde budou schody umístěné

První dvě věci, které vás budou zajímat před realizací interiérových schodů, jsou jejich vzhled a zároveň vhodné umístění. Poloha schodišť rozhoduje o dispozičním řešení celého interiéru, protože je to stavební prvek, který vyžaduje svůj vlastní prostor, a schodům pak přizpůsobujeme vše ostatní. Pro polohu schodiště u novostaveb i rekonstruovaných stávajících objektů využijte 3D modely s fotografiemi vašeho vnitřního uspořádání, abyste pak nebyli nemile překvapeni pocitem stísněnosti nebo podobnými vjemy, které vám naznačují, že schodiště se jaksi příliš nehodí zrovna tam, kde je, a že by bylo lepší na opačné straně místnosti.

interiérové schodiště

Točité schodiště vypadá efektně, ale…

Točité schody bývají skutečnou ozdobou interiérů a zaměří se na ně zrak většiny lidí, kteří k vám zavítají na návštěvu. Jejich výhodou je, že nevyžadují příliš mnoho prostoru, a že je vztyčíte třeba uprostřed místnosti. Jistá záludnost tu však je, a tou je problematické stěhování větších břemen. Je-li točité schodiště příliš úzké (příliš malého průměru), nemusíte tudy projít s chladničkou, s postelí, s psacím stolem a třeba ani s komodou. Měli byste již předem mít jasno, jak budete do horního patra stěhovat objemnější věci.

schody v místnosti

Schody jsou tu od toho, abychom po nich chodili

Využijte toho, že máte v obytném prostoru interiérové schody nejen pro přesun z bodu A do bodu B, počítejte s nimi jako s vaším pomocníkem pro zlepšení tělesné kondice a psychické pohody. Chůze po schodech patří k nejzdravějším přirozeným pohybovým aktivitám, můžete ji navíc vykonávat doma v teple a v příjemném prostředí, kde vás nikdo nesleduje, máte tu k dispozici veškerý komfort, můžete se tu vyzout z bot a schody brát třeba po dvou nebo se po nich promenádovat se zátěží v batohu na zádech. Vyhraďte si každý den pro tuto činnost alespoň deset minut , brzy na sobě pocítíte kladný vliv této terapie.