Řekněte sami, kdo dnes nemá na zahradě bazén? Nejde jen o nějakou módu dnešní doby. Bazény se více pořizují kvůli počasí, které se i u nás pomalu začíná blížit tropickému pásmu. V posledních letech se stává čím dál častěji, že teploty v létě přesahují třicet stupňů a tak hledáme co nejvíce možností, jak se schladit a bazén je skvělou příležitostí a právě pokud si na zahradu pořídíte svůj vlastní bazén, máte možnost se osvěžit pokaždé, když si vzpomenete. Ovšem bazén to není jen zábava, ale také starost. Je nutné udržovat bazénovou vodu v dokonalé čistotě a vysoké kvalitě a k tomu Vám dopomohou pomalu rozpustné chlorové tablety https://www.chlorito.cz/chlorove-tablety-pomalurozpustne.

bazén u domu

Pomalu rozpustné chlorové tablety jsou jednosložkové tablety určené pro pravidelnou dezinfekci bazénové vody v domácích bazénech, vířivkách, ale také třeba ve fontánkách a jiných vodních nádržích, které chcete udržet v čistotě a dokonce i do těch, které nemají filtraci. Dodávají postupně do bazénu dostatečný obsah chloru, který udržuje vodu bez bakterií a mikrobů. K jejich správnému fungování je potřeba udržovat PH vody ve správné výšce, proto je důležitá pravidelná kontrola za pomocí testerů, které Vám ukáží, v jakých hodnotách se nachází jak obsah chloru ve vodě, tak také hodnoty PH vody.

čvachtání

Pokud byste si chtěli údržbu bazénové vody ještě více usnadnit, není problém. Na trhu dnes najdete nejen běžné jednosložkové tablety, které se postarají pouze o dezinfekci vody, ale také přípravky 3v1 nebo dokonce 5v1, které Vám nahradí hned několik přípravků bazénové chemie najednou. Aby bylo o Váš bazén opravdu dobře postaráno, pořiďte si hned na začátku koupací sezóny všechno potřebné, abyste byli zásobeni pro všechny případy a mohli tak jakýkoliv problém ihned vyřešit, abyste si mohli pak už jen bez starostí užívat vodních radovánek po celé léto.