Je samozřejmé, že v obchodním světě má vše svůj přesně daný řád i pravidla, jak b daná operace měla probíhat. To se týká i případu, kdy firma stěhuje své hlavní sídlo. Ačkoliv se to totiž příliš často nestává, i toto je možnost. Na vině může být mnoho důvodů. Například majitel domu odmítne prodloužit smlouvu, nebo se najdou lepší, vhodnější prostory. To se může stát zejména v případě, že se firma rozrůstá.

Avšak z výše uvedeného je jasné, že má i změna sídla společnosti postup Virtualni-kancelar-ostrava, který je třeba dodržet, pokud chceme, aby byly veškeré formality v pořádku. To může být problematické zejména tehdy, pokud se tato změna odehrává poprvé a vedení s ní nemá zkušenosti.

sidlo2

Nejprve je třeba si říci, kde všude je potřeba onu změnu nahlásit. To se musí stát s dostatečným předstihem, neboť víme, jak je byrokracie pomalá. Než bude provedena změna v dokumentech, bude to nějakou chvíli trvat. Je tedy nutné zjistit si, jak dlouhou dobu podle zákona na zapsání této změny mají, a řídit se podle toho.

Tím první, kam vše budeme hlásit, je samozřejmě finanční a živnostenský úřad. Zde bude trvat nejdéle, než se změna zapíše do patřičných seznamů a než se změní adresa v rejstříku firem. Proto je třeba vše zařídit s dostatečným předstihem.

Dále je také nutné uvědomit o této skutečnosti dodavatele elektřiny a plynu a zároveň také poskytovatele internetu a telefonního operátora. I oni totiž musí vědět, na jakou adresu mají posílat korespondenci, a především že se mění odběrné místo.

podminky2

Co se této fáze týče, je dobré zvážit, zda u daných dodavatelů a poskytovatelů zůstanete. Právě nyní je vhodná doba, abyste se podívali, zda v okolí vaší nové adresy někdo neposkytuje stejné služby za nižší cenu. Také je dobré ověřit si, zda je signál internetu i telefonu dostatečně silný.

A to ani není řeč o tom, že je nutné změnit adresu na webových stránkách, vizitkách a dalších propagačních materiálech.

Jak je vidět, není toho málo. Ale věřte, že s trochou trpělivosti se to dá zvládnout.