Výběr pohovky není až tak snadnou záležitostí, zejména i díky velmi pestré nabídce v rámci širokého sortimentu. Sice takřka vše je dnes dostupné, o to složitější bývá rozhodování při výběru. Jsou však základní kritéria, která jsou neměnná a dle nich je dobré zohlednit samotnou volbu.

Zajisté je ve vlastním zájmu každého z nás, aby se jednalo o efektivní investici a daný kousek vydržel a dobře sloužil po několik let.

rustikální pohovka

Neopomenutelným faktem je, že lze pořídit velmi kvalitní pohovky za přijatelnou pořizovací cenu. Jedná se tak o výrobek, který je součástí výbavy každé domácnosti a je cenově dostupný pro každého.

Jak vybrat správně?

První co zaujme, je pestrá škála barev i provedení po materiálové stránce. Avšak pro vás prvotním krokem musí být, že máte jasnou představu v rámci využití. Jestliže půjde jen o poskytnutí pohodlí a posezení. Druhou variantou je, jestliže bude plnit funkci i lůžka na spaní či jen příležitostný nocleh pro návštěvu.

I když samozřejmě design má své opodstatnění, ale není rozhodně hlavním elementem při výběru. Prvořadá je praktičnost, tj. tvar, alternativa rozložení či nikoliv, materiál, výplň, velikost apod. Jedná se o prvek, který má sloužit zejména pro odpočinek. Je důležité myslet v tomto směru i na zdraví a uzpůsobit tomu samotný výběr. Zajisté nejen při sezení či zdřímnutí si, je prioritou pohodlí a komfort a ne bolavá záda. Pro ideální sezení je vhodné zvolit výšku minimálně 40 centimetrů od země.

strakatá pohovka

Jak je to s čalouněním a výplní?

Jestliže se bude jednat o větší zátěž, tj. každodenní a časté použití, je dobré zvolit výrobek mající hustě tkané čalounění. V případě jemnější látky se jedná o kratší životnost. Například vlna je velmi odolná a pružná zároveň. Pozitivní je, že se i dobře udržuje. Avšak luxusnější tkaniny vyžadují náročnější údržbu. Jedná se zejména o hedvábí či samet.