O betonových plotech jste již možná zaslechli mnoho chvály. Faktem je, že mají zajímavý vzhled, snadno se kombinují s dřevem, skvěle se hodí k živému plotu, mohou být odlévané ve více barvách a také se poměrně jednoduše a rychle staví. Ne vždy se však vyplatí stavět je svépomocí. Co vám nabízí firmy, které staví betonová oplocení na klíč?

Máte na práci záruku

Záruka na prováděnou práci je velmi důležitý moment, který byste neměli přehlédnout bez povšimnutí, protože jde o stavební činnost, kterou prověří určitý časový úsek. Teprve za pár týdnů se ukáže, jak dalece firma splnila vaše očekávání a je důležité si uvědomit, že plot je třeba podrobit zatěžkávací zkoušce v silnějších větrných poryvech, v deštivém počasí, v mrazu i v tropickém horku. K čemu by vám bylo oplocení, které se skácí v náporu čerstvého větru, jehož rychlost má do parametrů vichřice daleko.

zídka s pnoucími rostlinami

Firmy jsou pojištěné

Při výstavbě oplocení může velice snadno dojít k poškození vašeho majetku, například při manipulaci s těžkými betonovými panely. Není to sice obvyklé a běžné, ale každá firma je ve svém vlastním zájmu pro tyto případy pojištěná. Je to podobné, jako u stěhovacích firem, které také nesou zodpovědnost za přemísťované předměty, a kdyby vám poškodili domovní fasádu a pojištění nebyli, museli by škodu hradit z vlastní kapsy v plné výši.

betonový plot

Práce není tak snadná, jak se zdá

O stavbě betonových plotů se všeobecně ví, že jde o stavebnicový, dobře propracovaný systém, a že k němu není zapotřebí žádné pojivové směsi, jako je malta nebo různá lepidla. Systém je sám o sobě v principu jednoduchý, ale amatéři často pohoří na hmotnosti jednotlivých komponentů, a mnohdy i na přípravné fázi, kdy je nutné nejprve vyhloubit do země základy pro ukotvení sloupků. Pokud nemáte k dispozici potřebnou mechanizaci, nebude prakticky možné jednotlivé desky stavět na sebe a zasouvat mezi sloupky do drážek, každá z nich váží téměř 100 kg a zvedat je ve dvou lidech do výšky dvou metrů nad hlavu je nadlidský úkol.