Blíží se Vánoce a v tomto období bývá již zvykem, že nesnažíme provádět generální úklid domácnosti. Utíráme prach o něco důkladněji, myjeme okna, necháváme vyčistit koberce a stává se, že se do úklidu pustíme i v prostorách, které nejsou sice reprezentativní, ale potřebujeme v nich mít přehled a pořádek. Tentokrát máme na mysli sklepní prostory v rodinném nebo bytovém domě.

přívěsný vozík

Kdy jste naposledy uklízeli ve vašem sklepě? Nemáte v něm náhodou nepotřebné věci, jen tak odložené, které vůbec nepoužíváte? Pak byste se jich mohli zbavit a odvézt je na sběrný dvůr nebo je někomu darovat či prodat. Někteří lidé mohou uvítat vaši nabídku v bazarovém prodeji, anebo můžete něco z toho nabídnout lidem zdarma za odvoz.

Pustíte-li se do úklidu sklepa svépomocí, musíte v první řadě být mobilní. Máte-li na svém voze tažné zařízení, je to velká výhoda, protože postačí pouze pronajmout přívěsný vozík v hobby marketu a máte k dispozici vše, co potřebujete. Pak bude nutné ještě zjistit, na jakém sběrném stanovišti vám budou ochotni přijmout případné odložené věci, a také jaká je otevírací doba tohoto místa.

přívěs s plachtou

Nezapomínejte na zabezpečovací prvky – naložené věci na přívěs musíte vhodným způsobem zajistit proti pohybu a k tomu bude zapotřebí mít k dispozici dostatek vázacích lan, pružných úchytů (pavouků) a také materiálu, kterým vyplníte prostor mezi věcmi a vozíkem. Vozík totiž musíte vrátit nepoškozený, to znamená i nepoškrábaný a nepromačkaný. Budou se vám hodit staré matrace, kousky molitanu nebo starý textil.

Nezapomeňte na parkování – je-li v místě vašeho bydliště nedostatek parkovacích míst a za parkování se navíc platí, je vhodné zajistit si parkovací místo na příslušném odboru dopravy městského magistrátu. Pamatujte však na to, že úředníci mohou vaši žádost vyřizovat celých 30 kalendářních dnů, což je zákonná lhůta.