Sice se stále mluví o zdražování elektrické energie a plynu, ale ani poplatky za vodné a stočné nejsou žádnou malou položkou našich rodinných financí. Mytí, koupání, praní, ale i splachování WC, to je mnoho litrů vody denně, a i když se ve škole učíme o koloběhu vody, tak vody na Zeměkouli ubývá. Koloběh vody skutečně neustále probíhá, ale bohužel vytrácí se podzemní voda a čím dál více vody zůstává v atmosféře. Když spadne na zem v podobě srážek, půda se nestihne nasáknout a voda se rychle odteče a odpaří se zpět do mraků. Existují rady, jak vodou šetřit, od sprchování místo napouštění vany, na splachování WC použít dvojité tlačítko na množství vody, pouštět je plně zaplněnou myčku nádobí a jedna možná primitivní, ale dělá ji řada z nás, během čištění zubů nenechat puštěnou vodu z kohoutku.

voda

Bydlíte-li v bytovém domě, může být uhlídání spotřeby vody složité a přitom celková spotřeba vody pro dům se rozpočítává poměrově podle vodoměrů, ne podle vaší konkrétní spotřeby, což mnoho lidí neví. Takže pokud má váš dům velkou spotřebu, rozpočítají se náklady mezi všechny vlastníky. Lehce se může stát, že spotřeba v domě je neúměrně vysoká a přitom všechny domácnosti se snaží šetřit.

voda

Co s tím? Nejjednodušší bývá většinou nejlepší řešení a tím je detekce úniku vody kanalizace-instalateri. Možná ani nevíte, že vám někde ve sklepě uniká voda a vy platíte vysoké částky za vodu, kterou nespotřebujete. Voda, která z domu se nikde neměří a tak nikdo nemá přehled o tom, kolik vody skutečně domácnostmi proteče. Objednat si firmu, která prověří těsnost vodovodního potrubí od přívodu do domu po jednotlivé domácnosti je skutečně nejjednodušším způsobem, jak odhalit problém s vysokou spotřebou vody v domě. Detekce úniku vody nepatří mezi povinné pravidelné revize, ale přesto bychom ji jednou za čas měli nechat udělat.