Každý chovatel psa ví, že vlastnit toto zvíře, je velká zodpovědnost, která neobnáší jen jeho pouhé krmení, venčení a dovádění. Důležitou roli hraje i další péče, jako je například zakracování drápů, čištění uší, údržba srsti a mnoho dalších úkonů, které jsou nezbytné pro dobrou kondici psího miláčka. Ne každý z nás má ale dost odvahy, trpělivosti, nebo času tyto procedury osobně absolvovat, a proto máme možnost ve svém okolí vyhledat specializované psí salony, kde se o našeho psa postarají profesionálním způsobem a mnohdy poradí i v otázkách zdravotního stavu a zkvalitnění jeho výživy.
jorkšír, dobrman a blondýna
A jaké procedury tedy obvykle můžeme žádat?

Koupele – využívají se různé speciální šampony s příměsemi olejů, které srst vyživí a dodají lesk. Mají blahodárné účinky i na samotnou kůži. Zvolit můžete i přípravky, které například vybělují žluté skvrny na bílé srsti, nebo podpoří přírodní zvlnění srsti.

Česání-většina salonů si poradí i velmi neudržovanou srstí a dokáže rozčesat i zanedbanou srst psa. Zároveň doporučí vhodné kartáče a rady, jak srst udržovat.
tři kólie
Trimování-používá se zejména u hrubosrstých plemen, u kterých je samovolný proces línání obtížnější a kdy se podpoří odstranění staré srsti specielními noži, nůžkami a pemzou. Tento zákrok není pro psa nepříjemný, naopak velmi prospěje vzniku nového srstnatého podkladu.

Stříhání drápků-stříhání drápků můžete spojit s ošetřením tlapek, které-zejména v zimě, mohou být popraskané v důsledku styku se solí.

Depilace uší-provádí se zejména u plemen se svěšenýma ušima. Depilace zabrání zachytávání mazu na chloupcích zvukovodu a případnému zánětu

Čištění análních žlázek-v případě potřeby se odborní postará o vyprázdnění pachových žlázek v oblasti konečníku zvířete.

Pokud tedy chcete, aby váš miláček byl vaší dokonalou vizitkou, objednejte si návštěvu v nebližším psím salonu. Odměnou vám bude váš spokojený společník.