Vodu v našem domácím bazénu není radno podceňovat, protože se musí udržovat v optimálních podmínkách. Někteří z nás mají venkovní typ bazénu, například nadzemní nebo zabudovaný v zemi, jiní mají zastřešený typ tedy vnitřní bazén. Abychom vodu měli vždy krásně čistou, průzračnou a také především hygienicky nezávadnou, musíme dbát na správné hodnoty ph. Ty také ovlivňují účinnost ostatní látek, tablet a dalších přípravků, které do vody pro čištění přidáváme. Aby i tyto přípravky a prostředky na čištění mohly správně fungovat, musí mít voda nastavené přiměřené a optimální hodnoty ph. Zde se proto často nachází kámen úrazu a přitom zjišťování těchto hodnot je tak jednoduché a mělo by se provádět pravidelně po celou dobu koupací sezóny. V průběhu koupání po celou sezónu musíme kontrolovat, jestli máme přidávat přípravky na snížení této hodnoty nebo zvýšení. K zjištění těchto parametrů slouží tester, https://www.profesia.sk/praca/it-tester/ který Vám hned odpoví na otázku, jestli má voda optimální hodnotu.

můstek

v Optimální hodnota se vždy pohybuje v rozmezí od 6,8 do 7,5. Pokud napouštíte bazén z vlastních domácích zdrojů, formou vodovodu nebo podzemního zdroje, vždy je třeba hodnotu kontrolovat, protože se velmi často stává, že je potřeba právě tyto hodnoty upravit. Špatná hodnota působí negativně na naše zdraví, na pokožku plavců a ovlivňuje negativně celé naše zdraví. Může způsobovat vyšší korozi některých materiálů a následně se materiály mohou poškozovat.

potápěč

Přípravky na zvýšení hodnoty ph

Přípravky na zvýšení hodnoty se nazývají ph plus. Existují v granulované tedy sypké podobě nebo také tekuté – kapalné. Kapalné přípravky si můžete objednávat i ve velkoobjemových baleních. Ty jsou určené pro automatické dávkovače. Vždy je však nezbytné řídit se dle pokynů od výrobce a uvedeným konkrétním postupem, který vždy najdete na etiketě daného přípravku, který si u nás zakoupíte.
v Pokud je tedy hodnota nižší než 6,8 používají se přípravky na zvýšení, abychom dosáhli následně opětovně optimálních podmínek a voda byla bezpečná, kvalitní a chráněná.