Ne každý má dostatečné množství financí na to, aby so mohl dovolit opravdu kvalitní křesla do obývacího pokoje. To však nemusí vždycky vadit, jde to i levněji.

Ideální do obýváku i na venek

Kdo si chce opravdu kvalitně zařídit svůj obývací pokoj tak říkajíc od podlahy, ten se bude muset připravit na hodně velké výdaje. Když pomineme elektroniku, tak hlavní finanční zátěž v tomto případě nese jednoznačně nábytek. A není řeč o obývací stěně. Ta se dá kopit v rozumné kvalitě za docela rozumnou cenu. Co však už drahé bude jednoznačně, to jsou křesla. Ano, i ty se dají koupit za pár slupek, ale takové posezení dlouho nevydrží. Navíc se obvykle jedná o designově docela plytké kousky. Zkrátka a dobře, kdo chce do obýváku kvalitu, ten si bude muset připlatit.

Sezení na pytlích

To platí ale pouze v případě, kdy bude za všech okolností trvat na klasice ve formě křesel a pohovky a nedá spíše přednost něčemu více alternativnímu, třeba vhodným pytlům. Sedací vak Beanbag je daleko levnější než standardní křeslo, a navíc má i pár zajímavých es v rukávu.

Jsou pohodlné

I když mohou pytle vypadat dosti pochybně a někomu se nemusí ani příliš líbit, je faktem, že jsou daleko pohodlnější než běžná křesla. Je to dáno speciálním materiálem, který se dokáže adaptovat na tělesnou hmotnost i křivky člověka, díky čemuž jsou hodně ergonomické. Díky tomu by ani po dlouhém používání neměla nikoho bolet záda. Super navíc je, že jsou i docela skladné, takže s trochou snahy se dají schovat třeba do skříně, případně šoupnout pod postel. Několika pohyby si tak uděláte potřebné místo. Velice praktické.

Vaky na pláži

Kdo potřebuje posezení ven, ten si může buďto pořídit předražený venkovní nábytek, nebo využít sedacích vaků. Hodí se i pro venkovní používání, ovšem nikoliv interiérové verze. Je pravda, že i ty by se daly použít venku, ale hrozba případného poškození je zde velké. Venkovní modely jsou daleko odolnější. Samozřejmě, že nevydrží absolutně všechno, ale třeba drobné mechanické poškození ustojí s čistým štítem. Rovněž mají i nepromokavou vrstvu, takže není problém nechat je nějakou dobu na dešti.