Asi nikdo nebude v dnešní době podceňovat důležitost kvalitních dveří. Koneckonců, právě vchod do domu je slabou stránkou stavení, místem, kudy mohou vniknout dovnitř zloději a kudy se k nám také mohou dostat vnější živly.

Je tedy nasnadě, že je nutné vybrat pro tento účel vhodný materiál. Po staletí nám velmi dobře sloužilo dřevo, a na mnoha místech slouží dodnes. Koneckonců, stále je nejpoužívanějším materiálem, ze kterého se vyrábí.

tři bílé plastové dveře

A není divu, koneckonců mají řadu dobrých vlastností. Jsou dobrým tepelným izolátorem, což znamená, že drží teplo uvnitř a chlad venku. Zároveň, pokud jsou dostatečně bytelné, není snadné se přes ně dostat. Než se je zloději podaří rozbít, hluk upozorní majitele domu či sousedy, že se něco děje.

Navíc ani jejich údržba není nijak zvlášť náročná. Popravdě, v podstatě žádnou nepotřebují. Jen ty venkovní je nutné jednou za pár let nalakovat, aby si zachovaly své vlastnosti, a především aby neshnily díky vlhkosti, která se při dešti a v zimě vytváří.

Ovšem vývoj pokračoval dál. A vzhledem k tomu, že dnešní doba by se dala nazvat dobou plastovou, není divu, že i ony jsou z tohoto materiálu vyráběny. Například PVC dveře Ostrava používá pro jejich dobré vlastnosti, jako je odolnost vůči ohni, což je jeden z hlavních problémů dřeva.

otevřené plastové dveře

Navíc musíme připočítat i nižší výrobní náklady, a ještě snadnější údržbu, a není divu, že se stále více používají a že PVC dveře Ostrava používá i ve svých oficiálních institucích, jako jsou městský úřad či školy.

Otázkou je, zda mohou skutečně nahradit klasický dřevěný typ. Popravdě, nemyslím si, že k tomu dojde. Důvodem je, že nemají tak dobré tepelně izolační vlastnosti a také je mnohem snazší je rozbít, což představuje výhodu pro zloděje. Proto se nebudu divit, pokud dřevo zůstane i nadále číslem jedna. Koneckonců, je jím už velmi dlouho.